David Pacalaj si vezie z Plzne tretie miesto

0
386

Dnes pokračovali druhým kolom Majstrovstvá ČR juniorov v Plzni. Nakoniec do západných Čiech cestovala až pätica žarnovických juniorov, čo je prvýkrát také vysoké číslo od konca 80. rokov. Z našich sa v pretekoch najviac darilo Davidovi Pacalajovi, ktorý však prišiel o označenie najmladšieho žarnovického juniora.

Pred pretekmi sa po tréningu musela po niekoľkých rokoch opäť ísť kvalifikácia o tri miesta v hlavnej zostave. „Jazdu viedol suverénne Michal Tomka, potom ho pretočilo a padol. Nakoniec bol klasifikovaný na poslednom mieste a pre hlavné preteky iba ako náhradník. Vďaka tomu však do pretekov postúpil Michal Danko,“ opísal situáciu tréner Ján Daniel, ktorý išiel na preteky najmä kvôli najmladšiemu zo žarnovickej zostavy, Michalovi Dankovi, aby ho v prvých pretekoch mimo Žarnovicu podporil a usmernil.

Vývoj pretekov sa nakoniec točil nepriaznivo pre Michala Tomku. V pretekoch spočiatku nedošlo na nástup náhradníka do jázd a pri jeho mene tak ostalo svietiť DNR. Do tretej série jázd už nenastúpil.„Je to veľká škoda. Chcel som, aby bojoval o body a nie aby ostal sedieť,“ pokračoval v telefonáte tréner. Náladu mu však vylepšil trochu druhý Michal, Danko. „Mišo získal svoj prvý bod. Prvý vybojovaný bod. To ma veľmi potešilo a jeho povzbudilo. Na to, že prvé jazdy sme boli radi, že došiel do cieľa a dráha bola poriadne rozbitá,  že sú to jeho prvé preteky vonku, som spokojný. Aj ostatní sa snažili, no ich bodové straty išli trochu na vrub súperov, ale aj rešpektu pred ťažkou dráhou. Nakoniec sa to vyvinulo v prospech Davida, ktorý išiel dodatkovú jazdu o tretie miesto a vyhral,“ zakončil tréner.

„Nebolo to dobré,“ na ceste z Plzne začal telefonát Jakub Vakovič. „V prvej jazde som dobre odštartoval, no potom ma predbehol Kvěch aj Novák a bol iba bod. V druhej jazde som mohol mať ďalšie body, no na štarte mi roztrhlo reťaz. Mohlo byť viac bodov a bolo by lepšie. Jednu jazdu som aj vyhral. V poslednej som išiel s Jančim a Davidom. Štartoval som s modrej a David z červenej. Išli sme spolu dopredu, no vyvážal ma von, to využil Janči a predbehol ma. Na takej dráhe som ho už nemal šancu dobehnúť. V podstate dobre sa mi jazdilo až v poslednej jazde,“ priblížil svoje účinkovanie v pretekoch Jakub.

„Chytil som jeden bod,“ písal cez facebook žarnovický debutant v Čechách Michal Danko. „Som na seba hrdý, že som to zvládol odjazdiť.“

Výsledky:

1. Filip Hájek, Praha 15

2. Petr Chlupáč, Praha 14

3. David Pacalaj, Žarnovica 12+3

4. Jan Kvěch, Praha 12+2

5. Ján Mihálik, Žarnovica 10

6. Pavel Čermák, Praha 8

7. Jakub Valkovič, Žarnovica 7

8. Jarmo De Vries, Holandsko 7

9. Patrik Mikel, Pardubice 6

10. Daniel Klíma, Praha 6

11. Josef Novák, Pardubice 5

12. Pavel Kuchař, Praha 4

13. František Klier, Divišov 4

14. Daniel Šilhán, Liberec 3

15. Milan Dobiáš, Liberec 2

16. Michal Danko, Žarnovica 1

17. Michal Tomka, Žarnovica neštartoval

 

Predchádzajúci článokUtorková česká juniorka rozhodne o slovenskej reprezentácii
Ďalší článokKompletná štartovná listina žarnovických TOP pretekov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.