Utorková česká juniorka rozhodne o slovenskej reprezentácii

0
350

Už len necelé dva týždne nás delia od prestížnych pretekov – Kvalifikácie do Grand Prix. Poznáme v podstate celú štartovnú listinu, v ktorej chýba jedno meno, paradoxne domáceho pretekára. Škrt cez rozpočet pôvodnej nominácie urobili tri zlomené členky.

Martin Vaculík bol jasnou jednotkou domácej voľby. Jeho zlomený členok zo štvrtka 12. apríla však urobil škrt v štartovnej listine pretekov na 19. mája. Ďalším domácim reprezentantom bol Patrik Búri, ktorý rozbehol sezónu v peknom štýle a výbornými výkonmi si vyslúžil spomínané miesto. Avšak aj na neho prišlo smolné zranenie, ku ktorému sa dostal po páde 1. mája v rakúskom Murecku. Spolu tri zlomené členky tak narušili domácu nomináciu.

V prípade prvého menovaného sa však výbor SC Žarnovica po následnom schválení SMF komisiou plochá dráha rozhodol pre náhradu Davidom Pacalajom, ktorý má rozbehnutú sezónu najlepšie z domácich juniorov. Davida tak čaká veľký štart vo veľkých pretekoch. Samozrejme zisk každého jedného bodu týmto 16-ročným pretekárom bude úspechom. Druhé meno hľadala SMF komisia doplnená o trénera Jána Daniela na piatkovej schôdzi. Nakoľko padli nominačné kritériá z februárovej schôdze, bolo rozhodnuté o novom nominačnom kritériu. Ním bude druhé kolo MČR juniorov v Plzni v utorok 8. mája, ktoré absolvujú všetci uchádzači o miesto v žarnovických pretekoch. Do boja o spomínané miesto má tak šancu zasiahnuť aj Michal Tomka, ktorý neštartoval ešte v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska a po ročnej prestávke zavinenej zranením absolvoval zatiaľ iba jediné preteky. Žarnovické tréningy však podľa slov Jána Daniela ukázali, že forma zo začiatku minulej sezóny by mohla byť rýchlo naspäť. Pokrok však oproti vlaňajšiemu roku urobili aj Jakub Valkovič a Ján Mihálik. Obaja začali zbierať body rýchlejším tempom než v minulosti. V prípade prvého z nich je výhoda najmä v počte odjazdených pretekov, ktorých má sedem, kým Ján Mihálik ich má na konte iba štyri, avšak v minulom roku sa mu počas MČR juniorov v Plzni darilo a prvýkrát skončil na stupňoch víťazov ako tretí.

Jednoduchou podmienkou štartu na žarnovických pretekoch je najlepšie umiestnenie jedného zo spomínanej trojice.

David Pacalaj má zatiaľ ako jediný domáci pretekár nomináciu na žarnovické preteky

Predchádzajúci článokRuská a maďarská otázka pre Žarnovicu vyriešená
Ďalší článokDavid Pacalaj si vezie z Plzne tretie miesto
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.