Dnešné ráno prinieslo dobrú správu od jedného z našich zranených plochodrážnikov

0
444

Zranenia žarnovických plochodrážnikov robia vrásky na čele nielen im samotným, ale aj Speedway Clubu Žarnovica, ktorý ich pred sezónou prihlásil do rôznych súťaží. Dnes ráno však prišla prvá optimistická správa od najmladšieho z nich.

David Pacalaj prišiel k svojmu zraneniu na pretekoch v Nemecku ešte 7. júna Potrhané väzivá v ľavom členku a naštiepnutá kosť, hovorili o dosť dlhej prestávke od jazdenia. Aj vyjadrenia doktorov boli opatrné a pripravovali pretekára, že môže prísť aj o celý zvyšok sezóny. David však neklesal na mysli a vytýčil si cieľ, dať sa dokopy už na začiatok augusta, aby mohol štartovať vo finále Európskeho pohára do 19 rokov 11. augusta v Žarnovici. Doktori však chladili jeho optimizmus. Dnes však absolvoval vyšetrenia, ktoré sú pre neho veľmi priaznivé.

„Davidko už v sobotu trénuje,“ začala šokovou terapiou telefonický rozhovor jeho mama Henrieta Pacalajová. „Doktor mu povedal, že to má dobre zahojené, že môže začať zaťažovať a rozhýbavať. Asi sa David dobre modlil,“ zakončila. „Je to super. Doktor povedal, že to mám najbližšie dva týždne pomaly rozhýbavať. Som rád. Už v sobotu by som chcel trénovať. Dajú mi na to ešte nejaký špeciálny návlek. Ale august stíham,“ prebral telefón David, aby aj on mohol celý šťastný povedať niečo k svojej situácii. Ide o dobrú správu a my sa tešíme spoločne s Davidom a veríme, že tak ako doteraz, aj v nasledujúcich týždňoch to pôjde podľa jeho želaní a optimistické správy sa zmenia na reálnu účasť Davida na tréningoch a pretekoch.

Ešte na sobotných pretekoch David spoločne s Michalom Dankom.
Predchádzajúci článokPretekári SC Žarnovica mávali domácim fanúšikom z druhého stupienka
Ďalší článokŽarnovica videla neskutočne vyrovnané preteky Extraligy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.