Pretekári SC Žarnovica mávali domácim fanúšikom z druhého stupienka

0
470

V sobotu vyvrcholila 1.liga posledným kolom na žarnovickej plochej dráhe. Domáci tím vstupoval do pretekov z pozície tretieho v celkovom poradí a aby si toto miesto udržal musel za sebou nechať Pardubice. Úloha sa podarila a dokonca naši pretekári mávali divákom z druhého najvyššieho stupňa víťazov.

Zranenia troch domácich juniorov dokonale okyptili zostavu na posledné kolo 1.ligy, keď manažér Marián Šebian mal k dispozícii iba Jakuba Valkoviča a Michala Danka. Bolo len prirodzenou voľbou, že tím doplnil Zdeněk Holub, ktorý reprezentuje náš tím aj v Extralige. Ukázalo sa to ako kľúčový ťah. 

Sobotné ráno vítalo všetkých, ktorí smerovali do Žarnovice, zamračenou oblohou, pričom predpovede počasia sľubovali celodenné dažde. Nakoniec však počasie vydržalo a až na krátky dážď okolo obeda, nepršalo až do konca pretekov. Aj napriek tomu sa snažili organizátori urýchliť celý priebeh pretekov. Tie sa odjazdili v podstate za necelé dve hodiny.

Po štarte úvodnej jazdy sa zdalo, že Žarnovica to nebude mať také ťažké s porážkou Pardubíc. Zdeněk Holub sa usadil na čele jazdy nasledovaný Jakubom Valkovičom. Cez toho sa však ešte v prvom kole dostal Martin Gavenda, s ktorým Jakub bojoval ešte ďalšie kolo, aby mu nakoniec podľahol. Jazdu nedokončil Patrik Mikel. V tretej jazde to bola opäť jasná záležitosť pre Zdeňka Holuba, avšak nula na konte Michala Danka znamenala remízu s Pardubicami.

V piatej jazde, tentoraz s Prahou, sa do čela po štarte dostal Jakub Valkovič, ktorého atakoval Ondřej Smetana a nakoniec aj úspešne. Jakub však udržal aspoň druhé miesto pred Petrom Chlupáčom. Prikrátky na súperov bol najmladší Michal Danko. Jazda skončila našou prehrou 2:4. V siedmej jazde sme dosiahli na remízu s Prahou. Smetanu a talentovaného Kvěcha vyškolil už na štarte Zdeněk Holub. Do boja o body tentoraz neprehovoril Jakub.

V deviatej jazde sme mali za súpera Kopřivnice. Mladí juniori zo Severu Moravy trochu nečakane dosiahli na remízu. Jakub Valkovič si zaknihoval povinné víťazstvo, no chýbal bod Michala Danka, ktorého zradil motocykel a z tretieho miesta musel odstúpiť. Druhá jazda s Kopřivnicami priviedla na štart osamoteného Zdeňka Holuba, keď Michal Danko musel ostať v depe riešiť technické trable so svojim motocyklom. Zdeněk dokázal zvíťaziť a jazda skončila paradoxne 3:2 pre Žarnovicu. Dôvodom bola porucha motocykla Jana Maceka.

Pred nasadzovacími jazdami viedla Praha s 23 bodmi, pred Žarnovicou 18, Pardubicami 17 a Kopřivnicami 12. Už prvá jazda priniesla pre Pardubice bodové dorovnanie sa s našim tímom a priblíženie sa Kopřivnice. Michal Danko sa totiž nedostal ani na štart, keď počas skúšobného štartu roztrhol reťaz. V ďalšej jazde si suverénne počínal Zdeněk Holub a z víťazstva sa Žarnovica tešila aj v poslednej jazde, kde si Jakub poradil s veteránom Jaroslavom Petrákom, Filipom Hájekom a Janom Macekom.

V konečnom účtovaní to znamenalo, že SC Žarnovica obsadil druhé miesto v pretekoch a v konečnom poradí súťaže mu patrí tretie miesto. 

Výsledky:

  1. AK Markéta Praha 29 (Jan Kvěch 9, Ondřej Smetana 8, Petr Chlupáč 6, Filip Hájek 6)
  2. SC Žarnovica 24 (Zdeněk Holub 15, Jakub Valkovič 9, Michal Danko 0)
  3. AMK ZP Pardubice 21 (Jaroslav Petrák 8, Patrik Mikel 8, Martin Gavenda 5, Daniel Šilhán 0)
  4. Walbo Railway Kopřivnice 14 (Michal Škurla 10, Jan Macek 3, Roman Marek 1)

Tabuľka:

  1. Ak Markéta Praha 16 (123)
  2. Walbo Railway Kopřivnice 10 (85)
  3. SC Žarnovica 8 (75)
  4. AMK ZP Pardubice 6 (74)
Predchádzajúci článokNedeľná Extraliga s Martinom Vaculíkom, Matejom Žagarom, Václavom Milíkom a ďalšími hviezdami!!!
Ďalší článokDnešné ráno prinieslo dobrú správu od jedného z našich zranených plochodrážnikov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.