Do Speedway Academy pribudli noví adepti

0
836

Speedway Club Žarnovica od svojho vzniku rozbehol naplno aj tréningovú činnosť a výchovu mladých talentov. Za roky existencie pribudli vďaka tomu pretekári, ktorí na mnohých pretekoch doma a v zahraničí reprezentovali a reprezentujú Slovensko a Žarnovicu. Aby táto činnosť mala pokračovanie, v sobotu zorganizoval klub nábor do Speedway Academy.

V minulom roku došlo k zvýšeniu činnosti v Speedway Academy, čoho výsledkom sú už tri žarnovické plochodrážne nádeje, ktoré si vyskúšali preteky na motorkách 125 ccm a momentálne začínajú tréningy na klasických päťstovkách. Ide o Filipa Kasana a súrodencov Jarka a Aničku Hajkových. Okrem nich sa uchytili aj viacerí noví mechanici a mechanička ako Tomáš Baniari, Dominik Dubák Kasan, či Vika Danková. Skúšali aj ďalší, niektorí zanechali činnosť iní prichádzajú sporadickejšie. Najmladším z členov Speedway Academy je 6-ročný Sebastian Ondruš.

V sobotu 12. augusta, keď sa oči slovenských plochodrážnych fanúšikov upierali do ďalekej Rigy, v Žarnovici prebehol nábor nových talentov – záujemcov o plochodrážne remeslo. Na štadión prichádzali dopoludnia deti a mládež samostatne, či v sprievode rodičov. Po oboznámení sa s činnosťou a podmienkami v Speedway Academy, ostali aj na začínajúci tréning. Väčšina zo záujemcov o jazdenie si hneď aj vyskúšala jazdu na plochodrážnej motorke, zatiaľ ale na 125 ccm. U viacerých to vyzerá sľubne a tak ostáva dúfať, že sa opäť niektorí uchytia. Na pozíciu mechanika dokonca pribudli aj dve dievčatá, ktoré urobili hneď partiu s Aničkou Hajkovou. Dobrá nálada panovala na štadióne takmer celý deň. Pár adeptov dokonca vydržalo v dielni pri zoznamovaní sa s technikou až do večerných hodín. O občerstvenie sa postarala Zuzka Hajková a tak v podstate nič nechýbalo. Pevne veríme, že aj vďaka tejto činnosti budeme mať v Žarnovici opäť raz ligový tím zložení z domácich odchovancov.

V prípade ak sú ešte záujemcovia, ktorým sa nedalo v sobotu prísť, môžu tak urobiť aj počas ďalších tréningov po telefonickom dohovore s predsedom klubu Martinom Búrim (0911 174 457).

Predchádzajúci článokMartin Vaculík zažil v Rige poriadny obrat
Ďalší článokZlatá prilba SNP zaznamená už svoj 59. ročník
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.