Do Žarnovice príde vicemajster sveta juniorov

0
1005

Už v najbližšiu nedeľu 9. októbra bude žarnovická plochá dráha svedkom posledných tohtosezónnych pretekov. Na štart sa v rámci 1.ligy a nadstavbových pretekov majstrovstiev Slovenska postaví takmer celá česká plochodrážna elita. Chýbať nebude ani aktuálny vicemajster sveta juniorov, či víťaz Grand Prix Torune.

Zostavy tímov 1.ligy by mali byť známe na začiatku víkendu. No Speedway Clubu sa podarilo neoficiálne zistiť s kým prídu ich súperi. Otáznikom je ešte zostava slovinského Krška.

S extraligovým tímom príde do Žarnovice Praha. Chýbať by nemal Jan Kvěch, ktorý v piatok dosiahol na životný úspech – striebro z MS juniorov. Spolu s ním príde aj Petr Chlupáč, ktorý bol členom strieborného českého tímu v MS juniorských družstiev a je čerstvým majstrom Čiech juniorov. Tretím do partie bude majster Čiech juniorských družstiev Daniel Klíma.

Za Kopřivnicu poznáme zatiaľ dve mená. Malo by ísť o svetového finalistu na dlhej plochej dráhe Hynka Štichauera a minuloročného majstra Čiech juniorov Jana Maceka.

Pardubický tím povedie ostrieľaný veterán Jaroslav Petrák. S ním príde majster Čiech do 19 rokov Matouš Kameník a Jan Jeníček.

Žarnovické farby budú hájiť čisto slovenskí pretekári. Hlavnou hviezdou bude samozrejme Martin Vaculík. ďalším do partie bude stálica a víťaz Pohára priateľstva Jakub Valkovič a navrátilec na ovály Adam Čarada. Pre chorobu bude chýbať Juraj Šuška a pre zranenie Rastislav Cíferský.

Vstupenky na preteky si bude možné zakúpiť iba v deň pretekov pred vstupom na štadión od 10.00 hodiny. Vstupné je nasledovné:

7 eur dospelí – celý areál (tribúny aj státie)

5 eur mládež od 10 do 18 rokov

3 eurá dôchodcovia

bezplatne – ZŤP, bývalí plochodrážnici a deti do 10 rokov

Preteky sa začínajú úderom 15.00 hod. Fanúšikovia si môžu na štadióne kúpiť aj rôzne plochodrážne suveníry. 

Podrobnejšie informácie a oficiálne zostavy prinesieme dva dni pred pretekmi. Fanúšikovia sa však už teraz môžu tešiť na zaujímavé preteky, ktoré vyvrcholia semifinálovými jazdami a veľkým finále v šestici na šesť kôl o titul majstra Slovenska pre rok 2022.

Minuloročné stretnutie 1.ligy v Žarnovici vyhrali domáci
Predchádzajúci článokMartin Vaculík plní sny slovenských fanúšikov
Ďalší článokMartin Vaculík dostal divokú kartu na sezónu 2023
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.