Do Žarnovice prídu Fíni v silnej zostave

0
1065

Termín prvých pretekov sezóny 2023 na plochej dráhe v Žarnovici sa blíži. Do pretekov chýba niečo vyše mesiaca a štartovná listina je takmer plná. Nebudú v nej chýbať ani zaujímavé mená pretekárov, ktorí patria vo svete plochej dráhy medzi to kvalitnejšie.

Z Fínska prídu do Žarnovice až traja reprezentanti a všetko v tej najvyššej kvalite. Najznámejším v Žarnovici je určite Tero Aarnio. Ide o veterána, ktorý sa vekom síce blíži k štyridsiatke, no v jeho prípade to nič neznamená. Stále patrí medzi to najlepšie z fínskej plochej dráhy a stále je cenený aj v Poľsku. Tero štartoval v Žarnovici dvakrát. No jeho štart na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska v roku 2019 patrí medzi tie nezabudnuteľné. V základnej časti pretekov totiž porazil aj našu superhviezdu Martina Vaculíka a s plným počtom bodov vyhral Memoriál Ladislava Eliáša a postúpil do finále. Tam bol dokonca opäť pred našim Vaculíkom, no ten sa cez neho dostal v treťom kole, aby nakoniec zvíťazil. Terovi patrilo nakoniec tretie miesto.

Väčšou hviezdou vo Fínsku je ale tridsaťročný Timo Lahti. Ide o sedemnásobného majstra Fínska, ktorý patrí medzi širšiu svetovú plochodrážnu špičku. Vymenovávať jeho úspechy by bolo nadlho. Len v skratke možno spomenúť, že on bol strojcom senzačného druhého miesta Fínov v minuloročnom semifinále SoN, kedy za seba odsunuli Poliakov so Zmarzlikom, Dudekom a Janowskim. Timo bude určite jedným z horúcich adeptov na slovenský titul.

Tretím do partie je objav minuloročnej sezóny, Antti Vuolas. Práve Vuolas a Aarnio mali štartovať v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska aj vlani, no proti sa postavilo daždivé počasie. Antti patrí medzi opory Lublinu v U24 Extralige a bude zaujímavé sledovať tohto mladého, dravého pretekára v súbojoch na našej dráhe.

Tero Aarnio (vpredu) bol v roku 2019 v Žarnovici vyrovnaným súperom Martina Vaculíka (vľavo)
Predchádzajúci článokMartin Vaculík môže byť najlepším
Ďalší článokO slovenský titul zabojujú aj pretekári zo Švédska
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.