O slovenský titul zabojujú aj pretekári zo Švédska

0
936

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska sa pre rok 2023 opäť vracajú v systému 25 jazdcov, na ktorých čaká 25 jázd základného rozpisu. V každej budú štartovať v pätici. Okrem toho môžu byť lákadlom pre fanúšikov aj reprezentanti Švédska.

Prvým z dvojice prihlásených pretekárov z ďalekého Švédska, je 22-ročný Anton Karlsson. Ide o pretekára, ktorý ako neznámy mladík v roku 2018 získal striebro v majstrovstvách Švédska juniorov. Odvtedy sa stal stabilnou súčasťou juniorskej reprezentácie tejto plochodrážnej veľmoci. Štartoval v pretekoch MS a ME juniorov tak v jednotlivcoch ako v tímoch. Vlani bol dokonca náhradníkom pre Grand Prix Švédska. Aj keď už prekročil juniorský vek, stále je v reprezentácii Švédska v kategórii U23 aj pre rok 2023. Do Žarnovice príde ukázať svoje majstrovstvo a možno s ním počítať na popredné umiestnenia.

Druhým Švédom v súpiske na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska je Emil Millberg. Aj on patril v juniorskom veku medzi to lepšie vo svojej krajine, ktorú reprezentoval aj v Európe. V minulom roku sa ako náhradník dostal do seniorského finále majstrovstiev Švédska.

Predchádzajúci článokDo Žarnovice prídu Fíni v silnej zostave
Ďalší článokV Žarnovici sa trénovalo aj besedovalo
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.