Filip Kasan má za sebou úspešnú premiéru

0
1937

Dnes štartoval na svojich prvých plochodrážnych pretekoch Filip Kasan. Ide o slovenskú premiéru v kategórii 125 ccm. Odchovanec Speedway Academy sa vôbec nestratil a len kúsok mu chýbal ku stupňom víťazov.

Mimo pozornosti plochodrážnych fanúšikov, ktorí sledovali včerajšie preteky Kvalifikácie do Grand Prix v Žarnovici, bol jeden z vlajkárov (traťových komisárov) Filip Kasan. Málokto vedel, že aj takto v pohode strávil deň pred svojimi prvými pretekmi, ktoré absolvoval dnes v Liberci. Skoro nad ránom sa spolu s rodinou a trénermi Jánom Danielom, Krzysztofom Capom a začínajúcimi mechanikmi zo Speedway Academy Tomášom Baniarim a Dominikom Kasanom, vydali na dlhú cestu na druhý koniec Čiech.

Počas nedele sa odjazdili hneď dva preteky. Všetko na motorkách 125 ccm a to na krátkej a potom na klasickej dráhe. „Mrzí ma, že som Filipa trochu prinútil ísť aj preteky na krátkej dráhe. Chceli sme to vyskúšať, aj keď na takej dráhe ešte nikdy nešiel. Nevedel sa tam zmestiť. No keby mal hodinu tú dráhu sám iba pre seba, určite by si to vyjazdil,“ začal rozprávanie o prvom kontakte Filipa s krátkou dráhou tréner Ján Daniel. „V pretekoch na klasickej dráhe mu to išlo veľmi dobre. Jednu jazdu vyhral, v jednej bol druhý a zo štvrtého miesta postúpil do finále. Tam bol tiež štvrtý. Spomedzi ôsmych účastníkov je to veľmi dobrý výsledok,“ nešetril chválou tréner.

Zľava: Krzysztof Cap, Filip Kasan, Tomáš Baniari, Dominik Kasan, Ján Daniel

Predchádzajúci článokKompletné informácie k sobotným pretekom
Ďalší článokPripravujeme Plochú dráhu detí
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.