Kompletné informácie k sobotným pretekom

0
1662

Sobota 27. mája nám už klope na dvere a Žarnovica sa pripravuje na svetové podujatie na plochej dráhe, ktoré privedie na náš štadión kvalitných pretekárov z dvanástich krajín. Medzi nimi bude aj domáci Martin Vaculík. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetky podstatné informácie k pretekom.

Štartovná listina:

1 Lukas Fienhage, Nemecko

2 Vitalij Lysak, Ukrajina

3 Daniel Klíma, Česká republika

4 Bartosz Smektala, Poľsko

5 Nick Škorja, Slovinsko

6 Filip Hjelmland, Švédsko

7 Luke Becker, USA

8 Nicolas Vicentin, Taliansko

9 Martin Vaculík, Slovensko

10 Max Ruml, USA

11 Victor Palovaara, Švédsko

12 Szymon Woźniak, Poľsko

13 Robert Lambert, Veľká Británia

14 Max Fricke, Austrália

15 Václav Milík, Česká republika

16 Frederik Jakobsen, Dánsko

Náhradník

17 Jakub Valkovič, Slovensko

Podujatie podporili

Takéto veľké podujatie sa samozrejme neobíde bez podpory zo strany inštitúcií a sponzorov. Záštitu nad podujatím prevzal predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter. Generálnym sponzorom je Nadácia SPP. Preteky organizujeme vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja, Regiónu Gron, Slovenskej motocyklovej federácie. Podujatie podporili aj ďalšie firmy: Drevan – Ján Antošík, Kamenárstvo Bartfay, Michal Bien, Mirage prevádzka Žarnovica a Žiar nad Hronom, Obuv Blichár, Jaroslav Bogdáň – prenájom plošiny, Broart – reklamná agentúra, COOP Jednota, DARO – hotel a kamiónová preprava, DeltaCom Žarnovica, Elektro Friebert, FUCHS, Dužina, IMPA Žiar nad Hronom, Mäsiarsky dvor Psiare, Neuman Aluminium, Partkettmann Žarnovica, Andrea Tour, Lekáreň v Kocke, Slovenská pošta, STK Pakavoz Žarnovica, Stavebná firma Šaliga, VŠEM, Kovohron Nová Baňa.

Podujatie podporili aj ďalší sponzori zakúpením si sponzorovanej jazdy: Autodielňa DUO ADOS, Autoškola Apollo, Lekáreň Aqua, SG Security, Stavivá Garaj, Aquakor, Peter Cvanga izolácia striech, Jozef Štefanka mladší, Šport Pub, Kolkáreň SIMI, Fanúšik plochej dráhy Martin Paučo, Viceprimátor Žarnovice Vladimír Černák, Primátorka mesta Žarnovica Alena Kazimírová, Andrej Kováč Gipsy Fest, Michal Bien, Stolárska dielňa Vladimír Cvanga, Robo a Rado Káčerovci, Berndorf.

Delegovaní činovníci

Žarnovické preteky síce organizuje Speedway Club Žarnovica pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie a Svetovej motocyklovej federácie (FIM), no preteky v konkrétny deň budú pod dohľadom delegovaných činovníkov z FIM. Tým hlavným bude rozhodca z Poľska Piotr Lis a predseda Jury Petr Moravec z Pardubíc. V ďalších funkciách budú: Ing. Jakub Zliechovec – delegát za SMF, Rafal Wojciechowski (Poľsko) technický komisár a jeho spolupracovník Ing. Jozef Rolinec, riaditeľom pretekov bude Krzysztof Cap a enviromentálnou komisárkou Ing. Zuzana Zliechovcová.

Časový harmonogram

V samotný deň pretekov je časový plán nasledujúci:

9.00 – otvorenie brán štadióna, suvenírov a pokladní pre fanúšikov (smer od Motela)

10.00 – otvorenie pokladne od Jednoty

10.30 – tréning (vstup so vstupenkou na preteky)

15.00 – slávnostný začiatok pretekov nástupom jazdcov pred hlavnú tribúnu

17.30 – predpokladaný koniec pretekov, dekorácia víťazov

Parkovanie

Parkovanie áut fanúšikov je zabezpečené na viacerých miestach. Do 13.30 hod., respektíve do zaplnenia miesta je možné parkovať zadarmo v areáli štadióna. Vstup s autom je možný po zakúpení vstupeniek smerom od Motela. Odchod po pretekoch bude možný z druhej strany od Jednoty. Parkovať bude možné aj na parkoviskách okolo Motela a z druhej strany štadióna popri plote smer od Jednoty.

Vstupné

Predpredaj vstupeniek prebieha na www.predpredaj.sk do piatku 12.00 hod. Potom bude možné kúpiť si vstupenky priamo v Žarnovici piatok o 18.00 hod. na podujatí Hudba v parku (pred kostolom) a následne už v deň pretekov na štadióne.

Vstupenky, ktoré si fanúšikovia kúpili v predpredaji, si budú vymieňať v stánku zvlášť označenom ako Výmena vstupeniek – predpredaj. Ten bude ako prvý pri vstupe na štadión smer od Motela. Inak budú vstupenky k dispozícii v pokladniach a v predaji od 9.00 (od Motela) a od 10.00 (od Jednoty). Vstupeniek je dostatok. 

Vstupné:

Deti do 10 rokov a bývalí jazdci (ovál a nová tribúna) – 0 eur

Dôchodcovia, ZŤP, študenti od 10 – 18 rokov (ovál a nová tribúna) – 10 eur

Dospelí (voľné sedenie nová tribúna a ovál) – 15 eur

Hlavná tribúna (miestenky bez zliav) – 25 eur

Program/Bulletin – 3 eurá

Suveníry

Na tak dôležité a významné preteky aké nás v sobotu čakajú, pripravil SC Žarnovica pre fanúšikov veľa suvenírov, pamiatok. Kúpiť si budú môcť tričká, šiltovky, hrnčeky, DVD zo žarnovických pretekov, magnetky, nálepky, kľúčenky a ďalšie veci.

Predchádzajúci článokPoznáme kompletnú štartovnú listinu Kvalifikácie do Grand Prix!
Ďalší článokFilip Kasan má za sebou úspešnú premiéru
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.