Gorzów privíta svetovú špičku aj s Martinom Vaculíkom

0
426

Druhým zastavením tohtoročného seriálu Grand Prix je poľský Gorzów. Na modernom plochodrážnom štadióne, ktorý hostil plochodrážnu Grand Prix nepretržite v rokoch 2011 až 2018, sa predstaví svetová plochodrážna špička hneď dvakrát. V piatok aj v sobotu tu budú pretekári ako Tai Woffinden, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Jason Doyle a ďalší bojovať o body do poradia v majstrovstvá chsveta.

Prirodzene medzi svetovou elitou nebude chýbať, ani po prvých dvoch kolách GP vo Wroclawi jedenásty, Martin Vaculík. Fanúšikovia slovenského plochodrážnika budú so zatajeným dychom čakať, či sa mu podarí výsledok z rokov 2012 a 2018, kedy práve tu v Grozówe vystúpil na stupeň najvyšší a získal tak dve z celkových troch víťazstiev v GP vo svojej kariére. Hrať do kariet by mu mal aj fakt, že ešte pred dvomi rokmi reprezentoval Gorzów v poľskej Extralige a dráhu dokonale pozná. Samozrejme nebude to mať ľahké. V priebežnom poradí zatiaľ vedie Maciej Janowski, ktorý dokonale využil nielen domácu dráhu vo Wroclawi, ale pomôcť mu mohli aj pneumatiky Anlas, ktoré však FIM už zakázala. Dôvodom bol fakt, že zmes z ktorých boli vyrobené, bola mäkšia, než ostatné a pravdepodobne aj iná, než s akou boli homologované. Gorzów tak ukáže, či jeho výsledok a výsledok veľmi rýchleho Artjoma Lagutu z Ruska, bol ovplyvnený týmto faktorom. Boj o víťazstvo sa bude očakávať aj od trojnásobného šampióna Tai Woffindena z Veľkej Británie, ktorý sa zatiaľ drží na treťom mieste. No hlavnou hviezdou by mal byť úradujúci majster sveta Bartosz Zmarzlik, ktorý je odchovancom a dlhoročnou oporou Gorzówa v poľskej Extralige. Bartekovi patrí síce zatiaľ piata priečka, no po dvojici pretekov v Gorzówe, môže byť na vedúcej pozícii. Oživením je určite aj pridelenie divokej karty, ktorú organizátori dali dánskemu pretekárovi Andersovi Thomsenovi. Nejde o žiadne prekvapenie, keďže Anders je nielen kvalitný pretekár, ale predovšetkým gorzówsky klub s ním chce podpísať zmluvu pre ligové štarty na dlhšie obdobie. 

Obidva preteky GP Gorzówa, v piatok aj sobotu, sa začínajú úderom 19.00 hodiny. 

Predchádzajúci článokVíkendové preteky lákajú aj víťazom Európskeho pohára, majstrom Slovenska, či víťazom Zlatej prilby
Ďalší článokJakub Valkovič naskočil do Extraligy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.