Víkendové preteky lákajú aj víťazom Európskeho pohára, majstrom Slovenska, či víťazom Zlatej prilby

0
356

Už len niekoľko dní nás delí od dvojice posledných pretekov tejto sezóny na žarnovickej plochej dráhe. Speedway Club Žarnovica totiž namiesto hodenia flinty do žita, hľadal aj napriek obmedzeniam, možnosť organizovať preteky a tak v sobotu a nedeľu, 12. a 13. septembra by mali fanúšikovia vidieť v Žarnovici v poradí už 4. a 5. preteky sezóny. Aj zastúpenie pretekárov na nich nebude hocijaké.

V sobotu 12. septembra si na našom ovále zmerajú sily pretekári Slovinska, Nemecka, Českej republiky a Slovenska v Pohári priateľstva, ktorý ponúkne jediné kolo tejto zaujímavej súťaže. Vlani bol Pohár priateľstva svedkom štyroch pretekov s mnohými súbojmi, pričom o výsledku sa rozhodovalo až v posledných jazdách. Vyrovnané tímy, zložené z prevažne mladých pretekárov občas doplnených skúsenými veteránmi, sú ten najlepší mix, ktorý môže fanúšikov dianím na dráhe dostať do varu. Zloženie tímov na sobotné preteky svedčí o tom, že o súboje nebude núdza. Kompletnú štartovnú listinu podali síce zatiaľ iba Slovinci, no nechýba v nej víťaz posledného ročníka Zlatej prilby SNP Matic Ivačič, či niekoľkonásobný finalista MS a ME juniorov Nick Škorja. Aj Česi prídu v silnej zostave, keď by nemal chýbať aktuálne najlepší pretekár Európy do 19 rokov Jan Kvěch, či bronzový Daniel Klíma. Rúškom tajomstva je zatiaľ zastretá štartovka Nemecka, no dá sa očakávať štart nemeckej dravej kvality. Domáci tím bude vystužený stále kvalitným už štyridsiatnikom Staszkom Burzom z Poľska, ktorý je zároveň tunerom motorov našich mladíkov a bude plniť rolu aj akéhosi mentora pre nich na oba dni. Úplnú štartovnú listinu budeme poznať v druhej polovici týždňa.

V nedeľu bude pokračovať plochodrážny víkend druhým kolom MČR juniorov. Tu sa dá očakávať súboj o medaily pretekárov ako Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma a ďalších. Domáce prostredie budú chcieť využiť na vylepšenie svojej pozície naši juniori Jakub Valkovič, Ján Mihálik, David Pacalaj, ale aj tohtoročný nováčik Rastislav Cíferský. Že to myslia vážne svedčí plánovaný reprezentačný tréning na najbližšiu stredu. Štartovnú listinu by mali ešte vyplniť pretekári z Nemecka a Slovinska, čo môže pridať na jej kvalite. Fanúšikovia, ktorí si nájdu cestu na žarnovický štadión sa tak majú na čo tešiť.

Oba preteky majú naplánovaný začiatok na 15.00 hodinu. Samozrejme platia aj bezpečnostné opatrenia vyhlásené hlavným hygienikom SR. Znamená to, že na oboch pretekoch môže byť maximálne 1000 ľudí, pričom musia dodržiavať rozostupy, hygienické nariadenia a musia mať prekryté horné dýchacie cesty. Veríme, že aj napriek tomu, bude Žarnovica svedkom nezabudnuteľných súbojov dravých mladíkov.

Predaj vstupeniek bude možný len v deň pretekov pri vstupe na štadión od cca 10.00 hod. v sobotu a 11.00 hod. v nedeľu.

David Pacalaj (červená) bol najlepším jednotlivcom pretekov
Predchádzajúci článokV sobotu štartovali naši juniori na dvoch dráhach
Ďalší článokGorzów privíta svetovú špičku aj s Martinom Vaculíkom
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.