Jakub Valkovič pomohol Lublinu k víťazstvu

0
928

Víťazstvo domáceho Lublinu nad Czestochowou v poľskej U24 Extralige sa dalo očakávať, ale s tak vysokým bodovým rozdielom rátal asi málokto. Nás teší, že k tomu prispel aj slovenský pretekár Jakub Valkovič.

V utorok pokračovala nová súťaž U24 Extraliga svojim druhým kolom. Jakub a aj jeho Lublin sa museli snažiť, aby zmyli zo seba pachuť vysokej porážky z Gorzówa. To sa im aj dokonale podarilo. Lublin od začiatku stretnutia viedol a zvyšoval náskok. Strojcom víťazstva bol nakoniec výkon takmer celého tímu. Naopak spomedzi jazdcov Czestochowej sklamal najviac Dán Jonas Jeppesen, ktorý by na takejto úrovni nemal mať vážnejšiu konkurenciu. On namiesto víťazstiev nazbieral abecedu (dotyk pásky, vylúčenie za pád a defekt) a jediný bodík.

Náš pretekár Jakub Valkovič začal preteky tretím miestom, no potom už bol zakaždým druhý, vždy za svojim tímovým kolegom. Na konci mu tak po piatich jazdách na konte svietilo 9 bodov a 4 plusové.

Výsledky:

Lublin 61 (Marius Hillebrand 13+2, Sebastian Kossler 11, Fraser Bowes 11, Jakub Valkovič 9+4, Kamil Wieczorek 9+2, Jan Rachubik 6, Maksymilian Śledź 1+1, Miran Praznik 1)

Czestochowa 29 (Jordan Jenkins 9+1, Andrij Rozaljuk 8+1, Patryk Nater 4, Sam Hagon 3+1, Mitchell Cluff 3, Jakub Martyniak 1+1, Jonas Jeppesen 1)

Jakub Valkovič nasledovaný Markom Levišinom
Predchádzajúci článokJakub Valkovič aj Lublin sa budú snažiť dobehnúť súperov
Ďalší článokDo Žarnovice príde majster sveta na dlhej plochej dráhe
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.