Jakub Valkovič potiahol Lublin k remíze

0
765

V utorok pokračovala U24 Extraliga u našich severných susedov tretím kolom. V domácom stretnutí Lublinu s Grudziadzom štartoval aj Jakub Valkovič, ktorý výrazne pomohol svojmu tímu k remíze.

Jakub sa v Poľsku rozbieha k vyšším bodovým ziskom. Po minulotýždňových deviatich bodoch, to bol tentoraz desaťbodový prídel. Lublin hostil Grudziadz. Jakub začal druhým miestom, v siedmej jazde bol však aktérom najkrajších súbojov, keď dokázal uhájiť prvé miesto pred dotierajúcim Emilom Breumom. V ďalšej jazde mu to súper vrátil a Jakub skončil tretí. Tretie miesto a jeden bod priviezol do cieľa aj ďalšej svojej jazdy. Dôležité však bolo jeho víťazstvo v nasadzovacej jazde, ktorým prispel k remízovému stavu stretnutia.

Výsledky:

Lublin 45 (Fraser Bowes 15, Jakub Valkovič 10+2, Kamil Wieczorek 9, Jan Rachubik 3+1, Marius Hillebrand 3, Miran Praznik 2+1, Maksymilian Śledź 2, Jan Mlynarski 1)

Grudziadz 45 (Emil Breum 14, Kacper Lobodziński 11+3, Wiktor Rafalski 11+1, Rasmus Pedersen 4+1, Seweryn Orgacki 2+1, Chris Wennerstrom 2+1, Kacper Warduliński 1)

Predchádzajúci článokDo Žarnovice príde majster sveta na dlhej plochej dráhe
Ďalší článokUž o dva týždne prvé preteky sezóny v Žarnovici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.