Jakub Valkovič sa vrátil do zostavy, no Lublin nebodoval

0
798

Včera pokračovala poľská U24 Extraliga svojim desiatym kolom. Po dvojkolovej prestávke povolal tréner Lublina naspäť do zostavy Jakuba Valkoviča, no Lublin opäť prehral, tentoraz v Leszne.

Motor Lublin, ktorého extraligový tím poráža jedného protivníka za druhým a má v hľadáčiku titul majstra Poľska, keď zatiaľ neokúsil horkosť porážky a suverénne vedie tabuľku, má problémy s víťazstvami v rámci svojho U24 tímu. Mládež totiž vyhrala z desiatich kôl iba jediné stretnutie a jedno remizovala. Od štvrtého kola iba prehráva nielen vonku, ale aj doma. Dariť sa prestalo aj Jakubovi Valkovičovi, ktorý dokonca stratil miesto v zostave na predošlé dve kolá. Vrátil sa do nej na poslednú chvíľu včera, keď nahradil Mateusza Cierniaka, ktorý bol v zostave pôvodne napísaný. V Leszne sa mu však nedarilo, keď po dvoch posledných miestach, v tretej jazde bodoval po páde súpera, aby v tej nasledujúcej opäť vyšiel bodovo naprázdno. Jedinými z lublinského tímu, ktorí dokázali zbierať ako tak body, boli mladý Fín Antti Vuolas a Dán Silas Hoegh. Najmä prvý menovaný prekvapuje odborníkov, keď ešte v minulom roku ho nepoznal takmer nikto. Fín však podriadil úspechu všetko a dočasne ostal bývať v Lubline, aby sa čo najviac sústredil na svoje výkony v U24 Extralige. Čerstvou správou je, že si vďaka svojim výkonom vyjazdil miesto v extraligovom tíme.

Leszno 57 (Keynan Rew 14, Damian Ratajczak 12, Hubert Jabloński 11+1, Maksym Borowiak 8+1, James Pearson 5+1, Antoni Mencel 4+2, Maurice Brown 3+1)

Lublin 33 (Antti Vuolas 11, Silas Hoegh 9+1, Mateusz Tudzieź 7, Fraser Bowes 3+1, Jan Rachubik 2, Jakub Valkovič 1+1, Wiktor Firmuga 0, Jan Mlynarski 0)

Predchádzajúci článokV Prahe si náš tím vyšiel ešte o stupeň vyššie
Ďalší článokUž o dva týždne nás čaká nabitý plochodrážny víkend
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.