Už o dva týždne nás čaká nabitý plochodrážny víkend

0
1616

Po vyše mesačnej prestávke sa žarnovická plochá dráha opäť pripravuje na preteky, ktoré privedú na náš ovál jazdcov z mnohých krajín. Sobota 30. júla bude patriť najlepším juniorom z celej Európy do 19 rokov a na druhý deň sa bude bojovať o titul medzinárodného majstra Slovenska aj s účasťou obhajcu titulu Martina Vaculíka.

Semifinále Majstrovstiev Európy do 19 rokov privedie na štart najväčšie talenty zo siedmych krajín, ktoré zabojujú o päť miest garantujúcich postup do európskeho finále v maďarskom Nagyhalász. Konkrétne mená budeme poznať v najbližších dňoch, no niekoľko prihlášok už do Žarnovice dorazilo a sú na nich mená už teraz známych plochodrážnych mladíkov. Obzvlášť silná príde „ekipa“ z Poľska. Okrem trojice Poliakov, tu uvidíme troch Angličanov a Nemcov, po dvoch pretekárov z Českej republiky, Slovinska a Lotyšska a jedného Francúza. Domáce farby bohužiaľ nebude môcť hájiť Juraj Šuška, ktorý ešte nedovŕšil minimálnu vekovú hranicu 16 rokov.

Na druhý deň ponúknu Medzinárodné majstrovstvá Slovenska spojené s Memoriálom Ladislava Eliáša zaujímavé súperenie. Štartovná listina je už takmer hotová. Chýba ešte niekoľko prihlášok. Jej tvorbu vo veľkej miere ovplyvnil aj Speedway of Nations, ktorého finále v dánskom Vojense sa má jazdiť deň pred žarnovickými pretekmi. Preto sa do poslednej chvíle bude čakať, ako dopadnú niektorí z tých najlepších pretekárov, ktorí kývli aj na žarnovické podujatie. Štartovná listina, ale bude obsahovať 25 mien jazdcov z asi 12 krajín. Títo najprv absolvujú základnú časť pretekov v jazdách v päticiach a následne finále pre šesť najlepších. Ozdobou štartovnej listiny bude Martin Vaculík.

Po obidva dni sa bude začínať o 15.00 hod.

Predchádzajúci článokJakub Valkovič sa vrátil do zostavy, no Lublin nebodoval
Ďalší článokMáme zmenu v augustových pretekoch
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.