Jeden z najväčších sponzorov pokračuje v spolupráci

0
473

Už dva mesiace trvá obdobie, kedy sa zabezpečuje sezóna 2019 aj pre žarnovickú plochú dráhu. Po tvorení kalendárov, súťaží a zabezpečovaní vecí s tým súvisiacich, prebieha aj snaha o finančné zabezpečenie. Vedenie klubu spracovalo prezentácie zo sezóny 2018 a spolu s mnohými propagačnými materiálmi postupne oslovuje firmy a potenciálnych sponzorov. Okrem toho vypracováva viaceré projekty a žiadosti na rôzne inštitúcie od mesta Žarnovica, Banskobystrického samosprávneho kraja, Ministerstva školstva, Úrad vlády SR, Národného športového centra až po rôzne programy ako Erazmus a podobne. Rovnako ako minulý rok, neočakáva, že všetko bude úspešné, avšak čakať so založenými rukami a rezignovane konštatovať, že sa to neoplatí, nie je štýlom Speedway Clubu.

Prakticky ako prvú oslovilo vedenie SC práve firmu FUCHS, ktorá je dlhodobým sponzorom žarnovickej plochej dráhy a zároveň patrí medzi tých najväčších. Síce nejde o priamu finančnú pomoc, avšak množstvo materiálu od oleja do plochodrážnych motorov, cez rôzne mazivá na reťaze až po čističe, dokáže pokryť väčšinu spotreby žarnovických pretekárov, ktorí vďaka tomu ušetria stovky eur na výdavky. Pre túto sezónu bola dohodnutá aj výroba nových front cover – predných dečiek na motocykel, ktoré budú nosiť žarnovickí pretekári.

Spoločnosť FUCHS je globálna podniková skupina s nemeckými koreňmi, ktorá sa už viac ako 85 rokov venuje vývoju, výrobe a predaju mazív a sprievodných špecializovaných prípravkov – pre prakticky všetky formy použitia a priemyselné odvetvia. Podniková skupina FUCHS Group s približne 60 spoločnosťami a takmer 5 000 zamestnancami po celom svete je popredným nezávislým dodávateľom mazív.

Produktová skladba spoločnosti FUCHS obsahuje viac ako 10 000 produktov a sprievodných služieb v šiestich hlavných kategóriách:

•  Automobilové mazivá

•  Priemyselné mazivá

•  Mazacie tuky

•  Mazivá na obrábanie kovov

•  Mazivá na špeciálne použitie

•  Služby

Spoločnosť FUCHS má viac ako 100 000 zákazníkov z nasledujúcich odvetviach: automobiloví dodávatelia, výrobcovia pôvodného vybavenia (OEM), ťažba a prieskum, obrábanie kovov, poľnohospodárstvo a lesníctvo, letectvo, energetika, strojárstvo, stavebníctvo a doprava, odvetvie oceliarstva, kovov a cementu, potravinárstvo, sklárstvo, odlievanie, odvetvie kovania a mnohé ďalšie.

Spoločnosť FUCHS v úzkej spolupráci so zákazníkom vyvíja holistické, inovatívne a na mieru prispôsobené riešenia pre najrôznejšie účely použitia. Spoločnosť FUCHS je ako výrobca mazív stelesnením výkonu a udržateľnosti, bezpečnosti, spoľahlivosti, efektívnosti a úspory nákladov. FUCHS vyslovuje svoj prísľub: ide o technológie, ktoré majú mimoriadnu návratnosť.

Viac na stránke: www.fuchs.com/sk

Predchádzajúci článokPlochodrážnici mali sústredenie opäť aj s medzinárodnou účasťou
Ďalší článokFirma DARO je verná plochej dráhe
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.