Kompletná štartovná listina a informácie k nedeľnému finále Európskeho pohára

0
254

Neskorý piatkový večer priniesol jasno v hlavnej otázke nedeľného finále Európskeho pohára do 19 rokov v Žarnovici – v štartovnej listine. Z dvoch semifinálových kôl sa ku nám prebojovala skutočne len tá najlepšia šestnástka pretekárov, ktorí patria medzi európsku juniorskú špičku. Nad žarnovickým štadiónom tak zavejú vlajky z desiatich krajín.

Kvalitne obsadené semifinálové kolá, tak v Pardubiciach, ako aj v nemeckom Gustrowe, len potvrdili rastúci záujem a prestíž o Európsky pohár medzi jazdcami z celej Európy do 19 rokov. V oboch semifinále sa stretli kvalitní pretekári, z ktorých mal reálnu šancu postúpiť takmer každý. V nedeľu tak uvidíme v Žarnovici týchto jazdcov:

Dánsko: Mads Hansen, Jonas Seifert Salk, Emil Portner, Christian Thaysen

Rusko: Alexander Kajbušev, Jevgenij Sajdulin

Poľsko: Mateusz Cierniak, Karol Župiński

Česká republika: Jan Kvěch, Petr Chlupáč

Švédsko: Philip Helstrom Bängs, Alexander Woentin

Slovensko: David Pacalaj

Veľká Británia: Jason Edwards, Drew Kemp

Nemecko: Lukas Baumann

Ukrajina: Marko Levišin (náhradník)

Lotyšsko: Ernest Matjusonoks (náhradník)

Finále Európskeho pohára sú zároveň 300. plochodrážnymi pretekmi na žarnovickom ovále a preto budú mať slávnostný rámec. O ten sa postará bubnová show bratislavskej skupiny Jamadan. Pri príležitosti tohto jubilea, vyšla v spolupráci Speedway Clubu a mesta Žarnovica aj publikácia, ktorá viac ako dvomi stovkami fotografií mapuje históriu žarnovickej plochej dráhy. Čestným hosťom podujatia bude prezident FIM Europe Martin de Graaf z Holandska. Len druhýkrát v histórii žarnovickej plochej dráhy dôjde na nej k vyhláseniu absolútnych víťazov európskej súťaže.

V samotný deň pretekov bude štadión pre fanúšikov otvorený od 9.00 hod., kedy si bude možné už zakúpiť vstupenky. O 10.30 hod. bude nasledovať tréning. O 15.00 hod. slávnostný nástup odštartuje jubilejné podujatie. 

Vstupné:

Dospelí – 7 eur

Študenti do 18 rokov – 5 eur

Dôchodcovia – 3 eurá

Deti do 10 rokov – zadarmo

Držitelia ZŤP preukazov – zadarmo

Bývalí pretekári – zadarmo

Počas pretekov bude samozrejme fungovať aj predaj suvenírov pre fanúšikov. V stánku pri vstupe na štadión bude možné nájsť nálepky, plagáty, puzzle, šálky, trúbky, DVD….

Nad depom zavejú zástavy európskych plochodrážnych veľmocí

Predchádzajúci článokPoznáme prvú polovicu štartujúcich v žarnovickom finále Európskeho pohára
Ďalší článokPlochodrážnici nechýbali ani na Medzinárodných leteckých dňoch
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.