Poznáme prvú polovicu štartujúcich v žarnovickom finále Európskeho pohára

0
408

Dnes boli na programe obidve semifinálové kolá Európskeho pohára do 19 rokov, ktorého finále nás čaká už v nedeľu v Žarnovici. Ako prvé sme sa dozvedeli výsledky z Pardubíc, kde sme mali aj jedno želiezko v ohni v osobe Davida Pacalaja. O tom, že sa v Žarnovici predstavia len tí najlepší a aj tí to nebudú mať ľahké, sa mohli presvedčiť aj diváci v spomínaných Pardubiciach.

Úderom 18.00 hod. sa rozhoreli boje na pardubickej dráhe vo Svítkove o žarnovické finále. Postupových miest bolo osem, no kandidátov na ne minimálne dvanásť. V pretekoch sa ukázal ako najlepší minuloročný víťaz Európskeho pohára Dán Mads Hansen, ktorý v súčasnosti patrí medzi profesionálov a najlepších dánskych juniorov. Druhé miesto obsadil mladík z ruského Balakova Alexander Kajbušev a tretí skončil najlepší český junior Jan Kvěch. Všetci traja sú určite aj favoritmi na víťazstvo v Žarnovici. Do finále sa dostal aj Poliak Mateusz Cerniak, ktorý si to v Žarnovici vyskúšal počas tréningu na začiatku minulej sezóny. Ide o syna niekdajšieho plochodrážnika Miroslawa Cerniaka, ktorý je v súčasnosti trénerom plochodrážnej škôlky v Tarnówe. Piate miesto obsadil ďalší český talent Petr Chlupáč. V Žarnovici zaveje aj vlajka Veľkej Británie zásluhou šiesteho Jasona Edwardsa. O siedme a ôsme miesto sa musela ísť rozjazda troch osembodových. Vyhral ju Švéd Philip Helstrom Bängs pred našim Davidom Pacalajom. Práve oni postúpili na úkor tretieho, Lotyša Kolodinskijsa.

Prekvapením je vypadnutie Ukrajinca Marka Levišina, ktorý vlani presne takéto semifinále vyhral. Zaujímavosťou je, že väčšina postupujúcich má pri kolónke vek ešte len číslo 17 (Jan Kvěch, Petr Chlupáč, David Pacalaj, Jason Edwards…). Žarnovica sa tak môže tešiť na skutočne dravých mladíkov, ktorí môžu ukázať majstrovské súboje a môžu byť poriadne rýchli. 

David Pacalaj si postup vybojoval

Predchádzajúci článokKompletná štartovná listina a informácie k nedeľnému finále Európskeho pohára
Ďalší článokKompletná štartovná listina a informácie k nedeľnému finále Európskeho pohára
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.