Kompletné informácie k nedeľným pretekom

0
2517

V nedeľu 9. októbra sa uzavrie aj tá žarnovická plochodrážna sezóna. Na štarte sa predstaví aj čerstvý víťaz Grand Prix Torune Martin Vaculík, ktorý bude mať pred pretekmi autogramiádu. Poznáme už aj celú štartovnú listinu a prinášame aj ďalšie dôležité informácie.

V nedeľu 15.00 hod. sa to všetko začne. Pôvodne prvoligové stretnutie piatich tímov z Českej republiky, Slovinska a Slovenska dostalo poriadne grády tým, že sa ho zúčastní nielen Martin Vaculík, ale aj špičkový svetový junior Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Daniel Klíma, Hynek Štichauer a ďalší kvalitní pretekári. Tí všetci budú po ligovom stretnutí bojovať ešte o slovenský titul v semifináloých jazdách a veľkom finále.

Papierovo najsilnejšiu zostavu do Žarnovice posiela Praha, no na päty im bude stúpať slovinské Krško, Moraváci z Kopřivnice a veríme, že aj domáca Žarnovica. Body budú favoritom určite brať aj pretekári z Pardubíc. Na toto všetko sa môžu tešiť fanúšikovia.

SC Žarnovica: Jakub Valkovič, Martin Vaculík, Adam Čarada

PD Walbo Kopřivnice: Hynek Štichauer, Radek Bambuch, Jakub Sazovský, Jan Macek

AK Markéta Praha: Daniel Klíma, Petr Chlupáč, Jan Kvěch

AMD Krško: Nick Škorja, Anže Grmek, Miran Praznik

AMK ZP Pardubice: Matouš Kameník, Jan Jeníček, Jaroslav Petrák

Po dvadsiatich jazdách 1.ligy ak dôjde k bodovým rovnostiam medzi tímami, bude nasledovať doadtková jazda o celkové umiestnenie v pretekoch. Traja najlepší jednotlivci ligových pretekov obsadia tri miesta v Memoriáli Ladislava Eliáša. Potom už začína slovenský šampionát dvojicou semifinálových jázd, v ktorých sa predstaví zakaždým pätica súperov. Z nich postúpia do finále zakaždým dvaja najlepší. Martin Vaculík a Jakub Valkovič sú do finále o majstra Slovenska nasadení priamo. Finálová jazda sa pôjde v šestici na šesť kôl a určí celkové poradie v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska pre rok 2022.

Brány štadióna sa pre fanúšikov otvoria od 10.00 hodiny, kedy si bude možné kúpiť vstupenky. Vstupné je nasledovné:

7 eur dospelí – celý areál (tribúny aj státie)

5 eur mládež od 10 do 18 rokov

3 eurá dôchodcovia

bezplatne – ZŤP, bývalí plochodrážnici a deti do 10 rokov

Pred pretekmi prebehne autogramiáda našej plochodrážnej hviezdy Martina Vaculíka o 13.00 hod. O 14.30 hod. bude tréning.

Preteky sa začínajú úderom 15.00 hod. Fanúšikovia si môžu na štadióne kúpiť aj rôzne plochodrážne suveníry. 

Predchádzajúci článokMartin Vaculík dostal divokú kartu na sezónu 2023
Ďalší článokMartin Vaculík vyrovnal rekord svojho otca Zdena
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.