Kompletné informácie ku Kvalifikácii do Grand Prix

0
2675

Sobota 11. júna nám už klope na dvere a Žarnovica sa pripravuje na svetové podujatie na plochej dráhe, ktoré privedie na náš štadión kvalitných pretekárov z dvanástich krajín. Medzi nimi bude aj domáci Martin Vaculík. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete všetky podstatné informácie k pretekom.

Štartovná listina

Štartovná listina pretekov obsahuje 16 mien pretekárov z dvanástich krajín plus dvoch náhradníkov. Medzi štartujúcimi nebudú chýbať ani hviezd z Grand Prix – Martin Vaculík, Robert Lambert, či Dan Bewley. Na päty im budú stúpať ďalší, ktorí sa chcú dostať do budúcoročného seriálu Veľkých cien. Postúpiť môžu len štyria najlepší.

Štartovná listina:

1 Robert Lambert, Veľká Británia

2 Peter Ljung, Švédsko

3 Dan Bewley, Veľká Británia

4 Matic Ivačič, Slovinsko

5 Rasmus Jensen, Dánsko

6 Daniele Tessari, Taliansko

7 Luke Becker, USA

8 Jan Kvěch, Česká republika

9 Erik Bachhuber, Nemecko

10 Daniil Kolodinskis, Lotyšsko

11 Jacob Thorssell, Švédsko

12 Eduard Krčmář, Česká republika

13 Martin Vaculík, Slovensko

14 Tero Aarnio, Fínsko

15 Max Ruml, USA

16. Dimitri Bergé, Francúzsko

Náhradníci

17 Jakub Valkovič, Slovensko

18 Patrik Búri, Slovensko

Podujatie podporili

Takéto veľké podujatie sa samozrejme neobíde bez podpory zo strany inštitúcií a sponzorov. Generálnym sponzorom je Nadácia SPP. Preteky organizujeme vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovakia Travel, Regiónu Gron, Krajskej organizácie cestovného ruchu, Slovenskej motocyklovej federácie. Podujatie podporili aj ďalšie firmy: Drevan – Ján Antošík, Kamenárstvo Bartfay, Michal Bien, Mirrage prevádzka Žiar nad Hronom, Obuv Blichár, Jaroslav Bogdáň – prenájom plošiny, Broart – reklamná agentúra, COOP Jednota, DARO – hotel a kamiónová preprava, DeltaCom Žarnovica, Flower Gifts, Elektor Friebert, FUCHS, Dužina, IMPA Žiar nad Hronom, MAFRI, Mäsiarsky dvor Psiare, Partkettmann Žarnovica, Andrea Tour, Lekáreň v Kocke, Slovenská pošta, SOS Truck, STK Pakavoz Žarnovica, Stavebná firma Šaliga, Tesco Žarnovica, VŠEM, Záhradkárstvo INKA, Kovohron Nová Baňa.

Podujatie podporili aj ďalší sponzori zakúpením si sponzorovanej jazdy: Autodielňa DUO ADOS, Autoškola Apollo, Lekáreň Aqua, SG Security, DP Develoment, Stredná umelecká škola Hodruša Hámre, Stavivá Garaj, Caravanland, Aquakor, GT Power, Peter Cvanga izolácia striech, SMF, Jozef Štefanka mladší, Chata Kollárová, Šport Pub, Vinotéka Čas na víno, Hermes, s.r.o., Kolkáreň SIMI.

Delegovaní činovníci

Žarnovické preteky síce organizuje Speedway Club Žarnovica pod hlavičkou Slovenskej motocyklovej federácie a Svetovej motocyklovej federácie (FIM), no preteky v konkrétny deň budú pod dohľadom delegovaných činovníkov z FIM. Tým hlavným bude rozhodca z Poľska Piotr Lis a predseda Jury Petr Moravec z Pardubíc. V ďalších funkciách budú: Ing. Jakub Zliechovec – delegát za SMF, Joachim Milles (Nemecko) technický komisár a jeho spolupracovník Ing. Jozef Rolinec, riaditeľom pretekov bude Krzysztof Cap a enviromentálnou komisárkou Ing. Zuzana Zliechovcová.

Časový harmonogram

V samotný deň pretekov je časový plán nasledujúci:

9.00 – otvorenie brán štadióna, suvenírov a pokladní pre fanúšikov (smer od Motela)

10.00 – otvorenie pokladne od Jednoty

10.30 – tréning (vstup so vstupenkou na preteky)

15.00 – slávnostný začiatok pretekov nástupom jazdcov pred hlavnú tribúnu

17.30 – predpokladaný koniec pretekov, dekorácia víťazov

Parkovanie

Parkovanie áut fanúšikov je zabezpečené na viacerých miestach. Do 13.30 hod., respektíve do zaplnenia miesta je možné parkovať zadarmo v areáli štadióna. Vstup s autom je možný po zakúpení vstupeniek smerom od Motela. Odchod po pretekoch bude možný z druhej strany od Jednoty. Parkovať bude možné aj na parkoviskách okolo Motela a z druhej strany štadióna popri plote smer od Jednoty.

Vstupné

Vstupenky, ktoré si fanúšikovia kúpili v predpredaji, si budú vymieňať v stánku zvlášť označenom ako Výmena vstupeniek – predpredaj. Ten bude ako prvý pri vstupe na štadión smer od Motela. Inak budú vstupenky k dispozícii v pokladniach a v predaji od 8.00 (od Motela) a od 9.00 (od Jednoty). Vstupeniek je dostatok 

Vstupné:

Deti do 10 rokov a bývalí jazdci (ovál a nová tribúna) – 0 eur

Dôchodcovia, ZŤP, študenti od 10 – 18 rokov (ovál a nová tribúna) – 8 eur

Dospelí (voľné sedenie nová tribúna a ovál) – 15 eur

Hlavná tribúna (miestenky bez zliav) – 20 eur

Program/Bulletin – 4 eurá

Suveníry

Na tak dôležité a významné preteky aké nás v sobotu čakajú, pripravil SC Žarnovica pre fanúšikov veľa suvenírov, pamiatok. Kúpiť si budú môcť tričká, šiltovky, hrnčeky, energetické nápoje v plechovke s potlačou, úchyty na ŠPZ, DVD zo žarnovických pretekov, magnetky, nálepky a ďalšie veci.

Predchádzajúci článokPlochá dráha detí opäť s veľkou návštevou
Ďalší článokMartin Vaculík začal cestu do Grand Prix 2023 víťazne
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.