Máme kompletný kalendár pretekov SC Žarnovica

0
1481

Posledné dni roka bývajú vždy plné rôznych povinností a udalostí. Na plochej dráhe k nim pribúdajú ďalšie, ktoré súvisia s nasledujúcou sezónou. A jednou z tých dlhoočakávaných udalostí je aj zverejnenie kalendára plochodrážnych pretekov.

Sezóna 2023 bude v Speedway Clube bohatá na kvalitné podujatia. Všetko bude v rámci osláv 70 rokov plochej dráhy v našom mestečku. Ide o významné jubileum, ktoré nemá v slovenskom športovom motorizme obdobu. Aj preto sa klub bude snažiť vyhovieť aj tým najnáročnejším fanúšikom.

Sezóna konečne začne plnohodnotne už začiatkom jari. V nedeľu 2. apríla sa na našej dráhe bude bojovať o slovenský titul v medzinárodnej konkurencii a tiež o 23. Memoriál Ladislava Eliáša. Bude to zároveň aj akási generálna skúška pred najvýznamnejším podujatím žarnovickej sezóny, majstrovstvami sveta.

27. mája bude Žarnovica na očiach celého plochodrážneho sveta, ktorý bude zvedavý, ktorí zo 16 pretekárov z 13 krajín celého sveta postúpia do pretekov GP Challenge, zo žarnovickej Kvalifikácie do Grand Prix.

Potom bude nasledovať dlhšia prestávka potrebná na vyvrcholenie osláv 70. výročia žarnovickej plochej dráhy. To sa bude oslavovať cez víkend 29. a 30. júla. V sobotu bude naša plochá dráha hostiteľom pretekov majstrovstiev Európy juniorov – semifinále a na druhý deň to budú kvalitne obsadené preteky – 70 rokov plochej dráhy v Žarnovici, kde bude mať náš Martin Vaculík silnú konkurenciu jazdcov z mnohých krajín.

Poslednými pretekmi žarnovickej sezóny bude opäť plochodrážny víkend. V sobotu 7. októbra to bude stretnutie Pohára priateľstva a v nedeľu 8. októbra česká 1.liga.

Väčšina termínov bola prispôsobená tomu, aby v pretekoch mohol štartovať aj Martin Vaculík.

Kalendár:

2.4. – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a 23. Memoriál Ladislava Eliáša

27.5. – Kvalifikácia do Grand Prix – majstrovstvá sveta

29.7. – Majstrovstvá Európy juniorov – semifinále

30.7. – 70 rokov plochej dráhy v Žarnovici

7.10. – Pohár priateľstva

8.10. – 1.liga

Predchádzajúci článokŽarnovica bude svedkom aj pretekov majstrovstiev Európy
Ďalší článokРегистрация 1win Войдите В Систему 1win И Откройте Счет В Этой Глобальной Букмекерской Контор
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.