Žarnovica bude svedkom aj pretekov majstrovstiev Európy

0
664

Stalo sa tradíciou za posledné roky, že Speedway Club Žarnovica organizuje takmer každý rok dvojicu pretekov svetového a európskeho významu. Vďaka tomu tak u nás štartuje širšia svetová a európska plochodrážna špička, ale aj jazdci z Grand Prix, ktorých by inak naši fanúšikovia mohli vidieť iba na dráhach v zahraničí. Sezóna 2023 nebude výnimkou.

Okrem špičkového podujatia, ktorým bude v sobotu 27. mája Kvalifikácia do Grand Prix – majstrovstvá sveta, dostal SC Žarnovica ako skúsený organizátor aj dôveru od FIME v podobe organizovania semifinálového kola Majstrovstiev Európy juniorov. To sa uskutoční v sobotu 29. júla.

Na zasadnutí komisie v Ríme, kde nechýbal ani Ing. Jakub Zliechovec, sa rokovalo okrem iného aj o nasadení krajín do nášho semifinále. Nášmu členovi komisie sa podarilo získať do Žarnovice pestrú štartovnú listinu pretekárov až z 11 krajín. Nasadenie je nasledovné:

3 Poliaci, 2 Česi, 2 Briti, 2 Ukrajinci, 1 Slovinec, 1 Nemec, 1 Francúz, 1 Talian, 1 Lotyš, 1 Rakúšan a 1 Slovák

Okrem žarnovického semifinále sa bude ďalšie jazdiť v nórskom Elgane 10. júna. Z oboch semifinále postúpi osmička najlepších do finále v poľskom Gorzówe.

Žarnovickí fanúšikovia tak môžu vidieť na našej dráhe pretekárov, ktorým patrí plochodrážna budúcnosť. V minulosti sme na podobných juniorských pretekoch boli svedkami štartov aj neskorších majstrov sveta (Jan O. Pedersen, Chris Holder, Bartosz Zmarzlik), či ďalších výborných pretekárov z GP (Emil Sajfutdinov, Patryk Dudek, Darcy Ward, Janusz Kolodziej, Adrian Miedziński, Michael Jepsen Jensen…).

Predchádzajúci článokPoznáme nasadenie krajín do žarnovických majstrovstiev sveta
Ďalší článokMáme kompletný kalendár pretekov SC Žarnovica
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.