Martin Vaculík opäť prepisoval slovenské plochodrážne maximum

0
371

V nedeľu vyvrcholil pardubický plochodrážny víkend legendárnou Zlatou prilbou, ktorá si zapísala na svoje konto už 70. ročník. Za pekného počasia, pred nabitou diváckou kulisou a v priamom televíznom prenose ČT sa darilo aj Martinovi Vaculíkovi, ktorý opäť prekonal svoje slovenské maximum z tohto podujatia.

Preteky mali tento rok poriadne nabitú štartovnú listinu. Favoritov na víťazstvo bolo určite viac ako desať a tak nečudo, že prví z nich vypadávali už vo štvrťfinálových skupinách, ktoré vystavili stopku napríklad aj pre aktuálne štvrtého najlepšieho pretekára seriálu Grand Prix Fredrika Lindgrena. 

Medzi favoritov sa prirodzene rátal aj náš reprezentant Martin Vaculík. Maťo začal vo štvrtej štvrťfinálovej skupine. Dve druhé miesta, raz za Jackom Holderom a raz za Nicki Pedersenom, mu garantovali postup a tak keď nedokončil poslednú jazdu v štvrťfinále, nemalo to na jeho postup žiadny vplyv. V nabitej semifinálovej skupine začal najhoršie ako mohol, nulovým bodovým ziskom. Potom však prišlo pokropenie živou vodou a druhé miesto za majstrom sveta Jasonom Doylom a víťazstvo v poslednej jazde, ho katapultovali na druhé miesto v semifinále a automaticky postup do Veľkého finále o cennú trofej. Vo finálovej jazde musel až do cieľa bojovať o druhé miesto, ktoré mu patrilo za spomínaným Doylom, čo sa mu podarilo a Maťo si tak zapísal nielen svoje, ale aj slovenské naj umiestnenie na Zlatej prilbe v Pardubiciach, najstaršom motocyklovom podujatí na Kontinente.

Výsledky:

1. Jason Doyle, Austrália

2. Martin Vaculík, Slovensko

3. Václav Milík, Česká republika

4. Anders Thomsen, Dánsko

5. Emil Sajfutdinov, Rusko

6. Antonio Lindbäck, Švédsko

….

Predchádzajúci článokNa Zlatej stuhe sa darilo Jakubovi Valkovičovi
Ďalší článokMartin Vaculík nezostúpil zo stupňov víťazov ani v Prahe
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.