Martin Vaculík skončil druhý v Grand Prix Krška!

0
537

V sobotu pokračoval seriál Grand Prix svojim druhým kolom v slovinskom Kršku. Grand Prix, ktorú v Poľsku označujú ako piknikovú, keďže tamojší štadión okrem jednej tribúny v priestore štartu a cieľa ponúka pre divákov už len vyvýšené trávnaté násypy okolo dráhy, kde sa dá sedieť na skladacích stoličkách, vyhral Poliak Bartosz Zmarzlik. Nechýbalo veľa a z víťazstva sa mohol tešiť náš pretekár čoho svedkami bolo aj niekoľko desiatok slovenských fanúšikov nachádzajúcich sa na štadióne.

Maťo začal GP Krška najlepšie ako mohol. Prvú jazdu pekným štýlom zvíťazil. V druhej bol síce od neho lepší Austrálčan Doyle, no potom opäť nasledovala víťazná jazda, počas ktorej však musel odolávať útokom Rusa Lagutu. Vo svojej štvrtej jazde ponúkol Maťo spolu so Žagarom a Zmarzlikom okulahodiaci súboj, ktorý síce nakoniec vyhral Zmarzlik, no dva body slovenského reprezentanta neboli na zahodenie. Vo svoje poslednej jazde základnej časti, dokázal žarnovický pretekár udržať za sebou také esá ako Sajfutdinova a Dudeka a vyhral.

Po základnej časti mu preto patrilo druhé miesto, čo znamenalo štart v druhom semifinále, kde si ako prvý vyberal dráhu. Jeho voľba bola jasná, keďže červená dráha bola v ten večer na štarty najlepšia. Tu mal tú istú konkurenciu ako v predošlej jazde. Tentoraz síce nebol najlepší, keď vyhral Dudek, no udržal za sebou Sajfutdinova a aj Lamberta a postúpil do finále.

Vo finálovej jazde si vybral modrú dráhu a hneď v nájazde prvej zákruty sa prebojoval do čela jazdy. Slovenská radosť však netrvala dlho, keď ho rovnakým spôsobom ako v šestnástej jazde predbehol ten istý súper, Zmarzlik a Martin sa musel snažiť udržať druhé miesto pred dotierajúcim Madsenom. To sa mu našťastie podarilo a tak mohla vďaka nemu zaviať slovenská vlajka aj pri vyhlasovaní najlepšej trojice pretekov.

Výsledky:

1. Bartosz Zmarzlik, Poľsko 18

2. Martin Vaculík, Slovensko 17

3. Leon Madsen, Dánsko 13

4. Patryk Dudek, Poľsko 12

5. Emil Sajfutdinov, Rusko 13

6. Tai Woffinden, Veľká Británia 9

7. Artjom Laguta, Rusko 9

8. Robert Lambert, Veľká Británia 7

9. Janusz Kolodziej, Poľsko 7

10. Niels Kristian Iversen, Dánsko 7

11. Jason Doyle, Austrália 6

12. Matej Žagar, Slovinsko 6

13. Fredrik Lindgren, Švédsko 5

14. Maciej Janowski, Poľsko 4

15. Antonio Lindbäck, Švédsko 3

16. Matic Ivačič, Slovinsko 2

Náhradníci

17. Nick Škorja, Slovinsko 0

18. Denis Štojs, Slovinsko NS

Vďaka relatívne vysokému bodovému prídelu sa Martin dostal z deviatej priečky priebežného poradia na štvrté.

Priebežné poradie po dvoch GP:

1. Bartosz Zamrzlik 28; 2. Patryk Dudek 28; 3. Leon Madsen 26, 4. Martin Vaculík 24; 5. Niels Kristian Iversen 21, 6. Fredrik Lindgren 20, 7. Emil Sajfutdinov 19……

Foto: Vaculík Racing Team

Predchádzajúci článokSvetová plochodrážna elita zavíta do Žarnovice
Ďalší článokV Pardubiciach sme boli síce tretí, ale Extraligu stále vedieme
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.