V Pardubiciach sme boli síce tretí, ale Extraligu stále vedieme

0
425

Včera pokračovala československá Extraliga odloženým kolom v Pardubiciach. Pri hrozbe dažďov sa v rýchlom tempe odjazdilo všetkých dvadsať jázd, no o konečnom poradí musela rozhodnúť ešte dodatková jazda. V našom tíme sa o väčšinu bodov postaral Martin Vaculík, keď technické problémy odstavili druhú oporu Adriana Galu.

Štvrté kolo Extraligy v Pardubiciach absolvoval náš tím posilnený o Adriana Galu, od ktorého sa čakala aspoň desaťbodová porcia. Proti sa však boli nielen všetci súperi v plnej sile, ale aj technické problémy najmä spomínaného Galu a aj Zdeňka Holuba. Adrian dokonca odstúpil po svojej tretej jazde, čo sa ukázalo pri konečnom účtovaní. Prvý a posledný tím v poradí delili iba dva body. Nebyť neporaziteľného Martina Vaculíka, ktorý v troch kolách československej Extraligy nenašiel ešte premožiteľa, bolo by to s našim tímom oveľa horšie. Maťo doslova zachránil tretie miesto v dodatkovej jazde s Václavom Milíkom. Dôležité body do tímu priviezli aj Zdeněk Holub, či Daniel Klíma a aj jeden bod Filipa Hájeka mal cenu tretieho miesta.

SC Žarnovica – Interteam si aj napriek tomu udržal priebežné vedenie v Extralige o tri malé body pred Slaným.

Výsledky:

1. AK 3ton Slaný 32 (Eduard Krčmář 12, Jakub Jamróg 12, Zdeněk Simota 7, Jakub Valkovič 1, Martin Málek 0)

2. AK Markéta Praha 31 (Jan Kvěch 11, Josef Franc 10, Ondřej Smetana 7, Petr Chlupáč 2, Michal Škurla 1)

3. SC Žarnovica – Interteam 30+3 (Martin Vaculík 18, Daniel Klíma 5, Zdeněk Holub 3, Adrian Gala 3, Filip Hájek 1)

4. AMK ZP Pardubice 30+2 (Václav Milík 12+2, Grzegorz Walasek 9, Hynek Štichauer 8, Patrik Mikel 1, Daniel Šilhán NS)

 

Priebežné poradie:

1. SC Žarnovica – Interteam 11 (126)

2. AK 3ton Slaný 11 (123)

3. AK Markéta Praha 10 (124)

4. AMK ZP Pardubice 8 (122)

 

Predchádzajúci článokMartin Vaculík skončil druhý v Grand Prix Krška!
Ďalší článokDavid Pacalaj je zranený
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.