Martin Vaculík trávi čas s rodinou a myslí na fanúšikov

0
393

Plochá dráha, podobne ako všetky športy v Európe, ustúpila vírusu, ktorý sa šíri svetom. Ovály, po ktorých sa plochodrážne motorky zvyknú rútiť bez bŕzd šialenou rýchlosťou do zákrut, v tichosti čakajú na svoj čas. Ten sa pre nás fanúšikov doslova vlečie z kroka na krok. A práve preto sme sa trochu porozprávali s najlepším slovenským plochodrážnikom – Martinom Vaculíkom.

Martin sa ako jediný z našich plochodrážnikov dostal tento rok na dráhu, aj keď len tréningovo. „Jazdil som na dráhe v poľskom Opole. Trénovali sme tam dva dni a mal som z toho skvelý pocit. Cítil som sa perfektne pripravený na sezónu, či už po fyzickej, alebo technickej stránke. Išlo sa mi super, akoby ani nebola žiadna zimná prestávka,“ začal radostnejšou témou Martin. „Súčasný stav na plochej dráhe v Poľsku je podobný ako u nás na Slovensku. Je tam zákaz tréningov. Liga je momentálne pozastavená, všetky sparingy sa zrušili. Ľudia sedia doma. Takže plochá dráha ako aj ostatné športy má zatiaľ pauzu,“ opísal neradostný stav náš pretekár. Jeho plány na začiatok sezóny dostali poriadne trhliny. „Koronavírus zasiahol do mojich plánov maximálne. V tomto čase som mal mať veľa sparingov a predsezónnych testov. Takže nič z toho sa nekoná. Je to taký nezvyk, lebo každý rok a teraz je to už pätnásty za sebou, som o takomto čase už jazdil. Ale bohužiaľ situácia je taká aká je a musíme k tomu maximálne zodpovedne pristupovať a s pokorou prijať čo je,“ dodal Maťo. 

V súčasnosti množstvo ľudí dodržiava obmedzenia vyplývajúce zo stále sa šíriaceho vírusu, ktoré majú viesť k jeho spomaleniu. Ako to vyzerá u pretekára seriálu Grand Prix? „Voľný čas trávim s mojou rodinou. S manželkou a dvomi detičkami 🙂 sme doma a dvakrát denne chodíme na čerstvý vzduch do prírody. Snažíme sa vyhľadávať miesta, kde nie sú žiadni ľudia, nakoľko to je v momentálnej situácii veľmi dôležité. Inak sa doma hráme, varíme, pečieme…teda hlavne manželka :-). Pozeráme nejaké filmy a rozprávky a v podstate sme radi, že sme spolu a zdraví. Spoločne sa tešíme, keď už bude všetko ok,“ prezradil ako trávi teraz čas Martin Vaculík.

Čo by na záver rozhovoru poprial Maťo fanúšikom? „Fanúšikom by som chcel odkázať, aby ozaj, ak to nie je nevyhnutné, nikam nechodili. Keď niekam idú, aby nosili rúška a rukavice. Tento momentálny stav môžeme poraziť iba všetci spolu a preto je dôležité, aby sme boli všetci disciplinovaní a zodpovední. Ďalej všetkým ľuďom prajem veľa zdravia a aby si našli aj v týchto dňoch veci, ktoré im robia radosť a úsmev na tvári. Je to veľmi dôležité, zachovať si pozitívnu energiu. A dúfam, že sa čoskoro uvidíme na štadiónoch,“ uzavrel krátky rozhovor náš najlepší plochodrážnik.

Predchádzajúci článokAj žarnovickej plochej dráhe ostáva len čakať….no stále je na čo
Ďalší článokEpidémia z roku 1958 mala svoje epicentrum na žarnovickej plochej dráhe
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.