Martin Vaculík trénoval ako prvý

0
576

Premenlivé počasie, návrat nočných mrazov, ale najmä protiepidemiologické opatrenia, majú za následok, že na žarnovickej plochej dráhe sa zimná prestávka stále predlžuje. Napriek tomu, že klub zatiaľ nemá umožnené trénovať, prvou lastovičkou bol tentoraz Martin Vaculík, ktorý si prenajal štadión priamo od mesta.

V sobotu 13. marca sa Žarnovicou po dlhom čase rozšíril typický zvuk plochodrážneho motora. Ostré štarty a štyri kolá pod riadnym plynom, svedčili, že nejde o nejakého začiatočníka. Štadión si totiž prenajal Martin Vaculík a vyšiel si odkrúžiť na dráhu prvé koliečka v tejto sezóne. „Bolo to super. Konečne na dráhe. Muselo to byť, ale za prísnych opatrení. Štadión bol uzamknutý a my sme tam boli spolu piati ľudia,“ večer po tréningu sa prostredníctvom telefónu zveril s pocitmi a opísal situáciu Martin Vaculík. Keďže nočné mrazy stále neumožnili spojazdniť čerpadlá na štadióne a na cisternách, musel si Martin vystačiť s prírodným zavlažovaním, keď deň predtým bola celá dráha pod niekoľkocentimetrovou snehovou pokrývkou. „Nebolo treba polievať. Dráha bola perfektná. Bol som riadne rýchly. Chalani ju uvalcovali Liazkou a bola rovná ako stôl. Na preteky by síce bola ťažká, ale na tréning bola super. Polievať by sa aj tak nedalo, lebo aj hasiči majú šoférov v karanténe a problém je aj s mrazmi. Ak by aj v nedeľu popršalo ako hlásia, trénoval by som ešte raz,“ spomenul kondíciu dráhy Martin. Náš pretekár má veru na čo trénovať, veď na sklonku minulej sezóny prišiel o svoj dlhoročný rekord žarnovickej dráhy, keď ho prekonal Slovinec Matic Ivačič. „No to je pravda, musím ho prekonať :-). Ale jasné, že to aj Maticovi prajem, je to super človek,“ nešetril pochvalou na svojho súpera. „Teraz to bolo iba také povozenie sa. Novinky skúšam na jeseň na konci sezóny, keď mám vychytaný štýl. Chcel som si potrénovať predtým, než budúci týždeň odídem do Poľska. Tam ma už čakajú spoločné tréningy s tímom, nejaké sparingy a o tri týždne aj ostrý štart Extraligy. Tam sa to pôjde aj bez divákov,“ poodhalil svoje plány na najbližšie týždne náš špičkový pretekár.

Čo sa týka ďalších tréningov na žarnovickej dráhe, tie závisia najmä od epidemiologickej situácie a opatrení, no skôr ako v apríli to pravdepodobne nebude.

Predchádzajúci článokŽarnovický ligový tím získal posilu
Ďalší článokGarry Stead spomína na Žarnovicu v dobrom aj keď Zlatá prilba mu nebola súdená
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.