Martin Vaculík vyhral Grand Prix v Prahe!!!

0
1172

Slovenskí fanúšikovia sa konečne dočkali. V sobotný večer pokračoval seriál Grand Prix tretím kolom tentoraz u našich susedov na západe, v Českej republike v Prahe. Najlepším z najlepších sa stal po víťazstve vo finále Martin Vaculík.

Pretekár z malej Žarnovice robí pekné meno nášmu mestečku. Do Prahy cestoval s deväťbodovým ziskom na priebežnom pätnástom mieste a z Prahy odchádza ako víťaz pretekov s 29 bodmi a priebežným deviatym miestom. Neskutočný obraz, úplne iný výkon a nádherné víťazstvo.

Už jeho prvá jazda napovedala, že by mohlo ísť o oveľa lepší výsledok než v Goričane a hlavne vo Warszawe. Maťo vyhral pred Dánom Thomsenom, Poliakom Dudekom a Austrálčanom Frickom. Vo svojej druhej jazde ukoristil dva body, keď bol od neho lepší Švéd Lindgren. V tretej jazde si zopakoval druhé miesto tentoraz za Tai Woffindenom. Svoju štvrtú jazdu bezpečne viedol, keď spadol Dan Bewley, ktorému sa doslova rozlomila motorka. Keďže však červené svetlá na zastavenie jazdy začali svietiť až po prejazde cieľom tretieho kola, mohli byť pridelené technické body a Martinovi tak svietila na konte zaslúžená trojka. V tom momente už mal viac bodov ako dokopy za obidve predošlé Grand Prix. Poslednú jazdu základnej časti premenil náš reprezentant na druhé miesto, keď síce dobre odštartoval, no dvojnásobný svetový šampión Bartosz Zmarzlik bol o niečo rýchlejší.

V semifinále mu to však Maťo vrátil, keď bezpečne vyhral pred Doylom a Zmarzlikom. Vo finále si opäť vybral modrú dráhu a zase mal najlepší štart, ktorý sa však musel opakovať po dotyku pásky a následnom vylúčení Macieja Janowskeho. Slovenský plochodrážnik však nezaváhal a s pekným náskokom za veľkej radosti nielen slovenských, ale aj českých fanúšikov prešiel cieľom finálovej jazdy ako prvý.

Martin tak dokázal vyhrať celkovo svoju štvrtú Grand Prix (2x Gorzów a 1x Krško). Vďaka tomu potvrdil, že do svetovej elity právom patrí. My sa môžeme tešiť, že budeme v Žarnovici vidieť nášho plochodrážnika už 11. júna v súbojoch s ďalšími kvalitnými pretekármi.

Výsledky:

 1. Martin Vaculík, Slovensko
 2. Tai Woffinden, Veľká Británia
 3. Jason Doyle, Austrália
 4. Maciej Janowski, Poľsko
 5. Bartosz Zmarzlik, Poľsko
 6. Dan Bewley, Veľká Británia
 7. Leon Madsen, Dánsko
 8. Anders Thomsen, Dánsko
 9. Max Fricke, Austrália
 10. Jack Holder, Austrália
 11. Fredrik Lindgren, Švédsko
 12. Patryk Dudek, Poľsko
 13. Robert Lambert, Veľká Británia
 14. Mikkel Michelsen, Dánsko
 15. Pawel Przedpelski, Poľsko
 16. Jan Kvěch, Česká republika
 17. Daniel Klíma, Česká republika
 18. Petr Chlupáč, Česká republika
Foto: https://www.facebook.com/VaculikRacingTeam
Predchádzajúci článokV Žarnovici budú štartovať aj pretekári z Grand Prix
Ďalší článokPripravujeme Plochú dráhu detí
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.