Martin Vaculík začal sezónu víťazne

0
320

Ako prvý sa k ostrému štartu do sezóny dostáva spomedzi našich pretekárov už tradične Martin Vaculík. V nedeľu odštartoval sezónu 2018 najlepšie ako mohol. Na dráhe v Shefielde zvíťazil v rozlúčkových pretekoch Simona Steada.

V Shefielde sa lúčil s kariérou pretekár Simon Stead, ktorý patril najmä na začiatku nového milénia medzi mladé talenty z liahne britskej plochej dráhy. Ťažké zranenia sa mu však nevyhýbali a poznačili jeho kariéru a stáli v podstate aj za koncom jeho aktívneho pretekania. Žarnovickým fanúšikom môže byť známe priezvisko Stead, keď jeho brat Garry v rámci svojej dovolenky v Čechách, štartoval aj na Zlatej prilbe SNP v roku 1997 na našej dráhe. Vo finále ho však na vedúcej pozícii zradil motocykel a víťazstvo si tak odniesol Václav Milík starší. Aj Garry musel svoju kariéru ukončiť predčasne, keď po ťažkom úraze ostal pripútaný na invalidný vozíček.

Martina Vaculíka si pozval na svoje preteky Simon ako jeho bývalý mentor a pomocník pri vstupe do minuloročného seriálu Grand Prix. Martin začal kvalitne obsadené preteky víťazne, potom prišli dve druhé miesta a dokonca posledné miesto vo štvrtej jazde. Odvtedy už neprehral. Poslednú jazdu základnej časti vyhral a postúpil do jazdy poslednej šance, ktorú taktiež vyhral. Vo finále potom porazil Brady Kurza z Austrálie a Dánov Nielsa Kristiana Iversena a Petra Kildemanda. Na ďaších miestach skončili Lase Bjerre z Dánska, Brit Kyle Howarth, Dán Hans Andersen a ďalší.

Maťo po vyhratých pretekoch ostáva na Britských ostrovoch, keď dnes absolvuje svoje prvé preteky Britskej ligy za Leicester.

 

Predchádzajúci článokTrojica našich pretekárov cestuje za tréningom do Slovinska
Ďalší článokMáme kompletnú štartovnú listinu na Medzinárodné majstrovstvá Slovenska
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.