Maťo Vaculík cvičil s deťmi na telesnej výchove

0
290

Zimná príprava pomaly vrcholí. Naša absolútna slovenská plochodrážna jednotka Martin Vaculík na sebe maká ako sa na profesionála patrí. Behy, cvičenia, posilňovňa a stále dookola, to je jeho bežná činnosť. Popri tom však nezabúda ani na svojich fanúšikov a absolvuje akcie, kedy ich nezabúda motivovať a ukazuje aký zmysel má šport a aktívny život – protiklad toho čo deťom ponúkajú spoločnosti vyrábajúce mobily, tablety, počítače, hry….

V pondelok 5. februára sa niektorí chlapci z cirkevnej Základnej školy Andreja Kmeťa v Žarnovici nemohli dočkať chvíle, kedy medzi nich na telesnú výchovu zavíta sľúbený Martin Vaculík. O jeho popularite svedčí aj fakt, že nie je vzorom len pre plochodrážnych fanúšikov, ale aj pre deti, ktoré chodia na futbal, florbal a aktivizujú sa aj v iných športoch.

Cvičenia, ktoré Maťo absolvoval so žiakmi boli poriadne namáhavé a ukázali, že hranice výkonov a pohyblivosti sa môžu posúvať ďalej aj u tých najlepších. Potešil aj pohľad na tých menej nadaných, ktorí sa snažili vykonávať všetky cviky podľa pokynov.

Maťo si na spomínanú vyučovaciu hodinu nezabudol so sebou zobrať aj posilu. 2-ročný syn Marco ukázal, že ani on nemá ďaleko k pohybovým aktivitám.

Záverom možno dodať, že podobný prístup by mohli zvoliť aj iní športovci, ktorí sa dostali na vrcholovú úroveň a tak by pomohli motivovať deti k väčšiemu pohybu a športovaniu. Chlapci z cirkevnej ZŠ vďaka tomu mali pekný zážitok, s ktorým sa môžu pochváliť pred rovesníkmi.

Predchádzajúci článokPatrik Búri štartoval v nemeckom Jonsdorfe
Ďalší článokDopravná škola vo Zvolene hostila Martina Vaculíka
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.