Maťo Vaculík opäť v ostrej akcii

0
646

V nedeľu sa po dvojmesačnej prestávke dostal do ostrej akcie aj Martin Vaculík, ktorý si liečil zlomeninu ľavého členka, ktorú si privodil ešte 12. apríla na Britských ostrovoch. Na dráhe sa tréningovo ukázal už dva týždne dozadu.

Stretnutie poľskej Ekstraligy, v ktorom Maťov Gorzów cestoval do Czestochowej sa síce skončilo prehrou hostí, no bonusový bod si odniesol Maťov klub. Pozitívom bol aj jeho návrat, aj keď nie s dvojciferným bodovým ziskom, ale hlavný bol jeho návrat na ovály. 

Asi 9 000 divákov bolo svedkami prvých bodov Maťa Vaculíka hneď v jeho prvej jazde, kde došiel do cieľa na druhej pozícii. Potom prišla trojica tretích miest, pričom dvakrát za svojim klubovým kolegom, za čo zinkasoval nielen tri body, ale aj dva bonusy.

„Všetko je už v poriadku. Pomaly sa rozjazdievam. Potrebujem všetko doladiť, cítiť motorku a urobiť správne nastavenia. Dráha v Czestochowej bola na to dosť ťažká. Prakticky začínam sezónu až teraz,“ v krátkosti zhrnul svoje nedeľné účinkovanie Martin Vaculík. A ako to vyzerá s ním a najbližšou budúcnosťou? „S Anglickom končím, tam už nebudem jazdiť. Teraz sa pripravujem na Grand Prix, ktorá ma čaká o dva týždne, kde už chcem byť vyjazdený a ísť čo najlepšie,“ uzavrel krátky rozhovor žarnovický plochodrážnik.

 

Predchádzajúci článokDavid sa v Liberci predviedol v peknom štýle
Ďalší článokNemci posielajú do Žarnovice svojho juniorského vicemajstra
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.