Nemci posielajú do Žarnovice svojho juniorského vicemajstra

0
374

Ďalšou krajinou, ktorá posiela do Žarnovice na sobotu 7. júla svoju najmladšiu reprezentáciu je Nemecko. Nemecko sa môže v poslednom období pochváliť viacerými mladými pretekármi, ktorí dokážu brať body aj tým najlepším. A práve fanúšikovia, ktorí si nájdu cestu na žarnovické preteky môžu vidieť a porovnať úroveň našej a nemeckej plochodrážnej školy.

Oporou nemeckej juniorskej reprezentácie bude určite vicemajster Nemecka juniorov z minulého roku, takmer 19-ročný Lukas Fienhage. Meno Fienhage nie je neznámym pre nemeckých fanúšikov, keď už jeho otec štartoval na dlhej plochej dráhe. V prípade Lukasa, ktorý už od svojich piatich rokov absolvoval rôzne preteky na menších motocykloch, ide o pretekára, ktorý zanechal za sebou výraznú stopu v kategóriách do 125 ccm a 250 ccm na rôznych dráhach. Na dlhej plochej dráhe obsadil v roku 2014 druhé miesto v súťaži o Zlatú trofej – neoficiálne majstrová sveta. V rovnakej súťaži, ale na klasickej plochej dráhe taktiež v tom istom roku obsadil tiež druhé miesto. Rok predtým v Zlatej trofeji na trávnatej dráhe opäť stál na druhom najvyššom stupni víťazov. Lukasov najväčší úspech je skutočnosť, že sa vlani prebojoval do finálovej série MS juniorov. 

Ďalšími reprezentantmi v nemeckých farbách sú Lukas Baumann a Niel-Oliver Wessel.

 

Predchádzajúci článokMaťo Vaculík opäť v ostrej akcii
Ďalší článokSlaný nepriniesol pre náš tím žiadnu zmenu
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.