Na juniorských stupňoch víťazov v Kršku sme mali väčšinu

0
349

Dnes odštartoval prvým kolom v slovinskom Kršku tamojší šampionát jednotlivcov, pričom išlo o spoločné preteky seniorov aj juniorov. Záverečné hodnotenie sa robilo zvlášť v oboch kategóriách. Na dráhe, kde sa každoročne jazdí aj jedno kolo seriálu Grand Prix, sa predstavila štvorica našich juniorských reprezentantov.

„Dráha bola v pohode. Počasie bolo najprv pekné slnečné, potom sa zatiahlo, ale našťastie nepršalo,“ opísal situáciu v Kršku v telefonáte krátko po zoskočení zo stupňov víťazov Jakub Valkovič. „Super. Dnes mi išlo. Prvé jazdy som síce nevyhral, no potom sa to rozbehlo,“ počas toho istého telefonátu začal hodnotenie svojho výkonu David Pacalaj. „Poslednú jazdu základnej časti som išiel zo žltej dráhy a tá bola moja najlepšia. Mal som síce slabý štart a do nájazdu prvej zákruty som išiel až tretí. No potom som pekne predbiehal. Jedného som dal po lajne, keď som predĺžil výjazd a vytiahol ho von a takisto som sa potom v ďalšej zákrute dostal aj pred toho prvého. Bolo to super. Postúpil som až do finále. Tam mi to však nevyšlo. Po štarte som sa snažil v prvej zákrute dať to pod Matica Ivačiča, no jeho pretočilo a mňa nakoplo a zdvihlo a skoro som ho zrazil. Musel som ubrať a už som nemal šancu na lepšie ako štvrté miesto. Som však spokojný s umiestnením,“ uzavrel David. „Najprv som vyhral, potom som bol druhý, tretí a znova som vyhral, no v poslednej jazde som bol posledný. Postúpil som do semifinále spolu s Davidom. V ňom som jazdil za ním na treťom mieste a zadrel som motor. V celkovom poradí som skončil šiesty a v junioroch som bol za Davidom na treťom mieste, takže som spokojný,“ dokončil Jakub Valkovič. 

Ďalším v poradí z našich pretekárov bol šesťbodový Michal Tomka na jedenástom mieste a potom trojbodový Ján Mihálik, ktorý obsadil štrnáste miesto.

Výsledky:

1. Matej Žagar, Slovinsko 14 + 1. vo finále

2. Nick Škorja, Slovinsko 11 + 1. v semifinále + 2. vo finále

3. Matic Ivačič, Slovinsko 14 + 3. vo finále

4. David Pacalaj, Slovensko 11 + 2. v semifinále + 4. vo finále

5. Denis Štojs, Slovinsko 10

6. Jakub Valkovič, Slovensko 9

7. Nicolas Vicentin, Taliansko 9

8. Marcel Kajzer, Poľsko 8

9. Marek Lutowicz, Poľsko 7

10. Jernej Hriberšek, Slovinsko 6

11. Michal Tomka, Slovensko 6

12. Marius Hillebrand, Nemecko 6

13. Anže Grmek, Slovinsko 3

14. Ján Mihálik, Slovensko 3

15. Dalibor Bot, Slovinsko 1

16. Dario Vugrinec, Chorvátsko 1

Predchádzajúci článokV sobotu štartujú naši plochodrážnici v Kršku
Ďalší článokŠtartovná listina na prvé žarnovické preteky sezóny je takmer hotová
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.