Na tradičnej Vatre SNP nechýbali tentoraz ani plochodrážnici

0
353

Vo štvrtok sa slávil po celom Slovensku štátny sviatok Slovenského národného povstania. 75. výročie od tejto udalosti si pripomenuli aj rôzne organizácie a inštitúcie v Žarnovici už tradičnou Vatrou SNP. Tento rok pri tom nechýbali ani plochodrážnici.

Už štvrtý rok sa na žarnovickej Kalvárii zišli celé rodiny zo Žarnovice, aby si pripomenuli udalosti z augusta 1944. Keďže na akcii býva stále viac a viac aj mladých rodín s deťmi, oslovili organizátori Speedway Club Žarnovica, aby prišiel odprezentovať svoju činnosť a svojou trochou prispel k programu akcie.

Michal Danko, člen Speedway Academy Braňo Pindroch spoločne s predsedom klubu prišli na klubovej Caravelle na miesto akcie pred jej konaním, pričom sa samozrejme nezabudlo ani na plochodrážny motocykel, výstroj jazdca, víťazné poháre, či plagáty. Motorka od začiatku priťahovala pozornosť ľudí všetkých vekových kategórií. Tí starší si zaspomínali na svoje kontakty s plochou dráhou a tí mladší sa radi na motorke vyfotili. Svojich majiteľov našlo aj okolo 200 plagátov z práve vrcholiacej sezóny. Radosť bola rozdávať plagáty aj starým mamám, ktoré ich pýtali pre vnúčikov. Opäť bolo vidno úzke prepojenie Žarnovičanov s plochou dráhou.

Po zapálení niekoľko metrov vysokej vatry, zaspievaní hymny, kynologického vystúpenia, sa k prezentácii dostal aj Speedway Club. Naštartovaná motorka pri veľkej horiacej vatre, keď všade naokolo bola už tma, lákala najmä tých najmenších. Spoločnému foteniu neodolali mnohí z nich, aj keď kvalita nočných snímok z mobilov je dosť otázna. Okolo 300 prítomných bolo pozvaných na preteky už v túto nedeľu.

Predchádzajúci článokŠtartovná listina a kompletné informácie na nedeľné preteky
Ďalší článokŽarnovica videla tesné víťazstvo Ukrajincov
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.