Na úvod v Prahe sa naši zmestili na stupne víťazov

0
328

Dnes odštartovala prvým kolom česká 1.liga v Prahe. V hlavnom meste našich západných susedov sa jazdilo večer pri umelom osvetlení. S jazdcami a organizátormi si zahralo aj nie práve najpríjemnejšie počasie, keď sa po mrholení dokonca aj rozpršalo. Nakoniec sa však odjazdili celé preteky, v ktorých suverénom boli domáci pražskí pretekári.

„Mrholilo celý čas,“ opisoval krátko po skončení pretekov situáciu na pražskej Markéte Ľuboš Šmondrk. „Skončili sme tretí. David išiel výborne. Mal osem bodov, pričom dvakrát vyhral a raz bol druhý a raz ho Marián Šebian nechal stáť a pustil Jančiho Mihálika. Smolu mal v jednej jazde, kde nestihol štart asi päť sekúnd, keď museli meniť filter. Bol vylúčený. Ale išiel skvelo. V prvej jazde mal pád Michal Tomka, keď po slabšom štarte predbehol najprv Patrika Mikela a potom atakoval aj Jaroslava Petráka. Tam ale chytil nejakú nerovnosť a padol. Nič sa našťastie nestalo, no namiesto 5:1 pre nás to bolo vďaka Davidovmu víťazstvu aspoň 3:3. Michal potom síce nevyhral žiadnu jazdu, no celkom dobre a dal dokopy sedem bodov. Jakub mal tri body, keď vyhral jazdu z Kopřivnicou. Bod mal Janči Mihálik. Mali sme rovnako body ako Pardubice a išla sa rozjazda o tretie miesto. Perfektným spôsobom sa pred Štichauera dostal David a Hynek to nakoniec zabalil. Druhá skončila Kopřivnica,“ uzavrel krátky súhrn jeden z dvojice žarnovických prvoligových manažérov. 

Vzápätí už telefonoval aj náš najúspešnejší jednotlivec David Pacalaj: „Mrholilo, ale jazdilo sa mi super. Aj dedko bol spokojný. Škoda toho vylúčenia na štarte za dve minúty. Ale aj tak som spokojný. Raz ma porazil Michal Škurla. Dosť to bolo o štartoch. Keď si neodštartoval, tak si mal problém vidieť a predbiehať,“ uzavrel hodnotenie David.

Výsledky:

1. AK Markéta Praha 29 (Jan Kvěch 11, Petr Chlupáč 10, Zdeněk Holub 6, Filip Hájek 2)

2. Walbo Railway Kopřinvice 22 (Michal Škurla 12, Daniel Klíma 6, Jan Macek 2, Sindy Weber 2)

3. SC Žarnovica 19+3 (David Pacalaj 8+3, Michal Tomka 7, Jakub Valkovič 3, Ján Mihálik 1)

4. AMK ZP Pardubice 19+R (Hynek Štichauer 10, Patrik Mikel 5, Jaroslav Petrák 3, Daniel Šilhán 1)

Predchádzajúci článokVo štvrtok štartuje 1.liga aj s našou účasťou
Ďalší článokUž o necelý mesiac odštartuje žarnovická plochodrážna sezóna naplno
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.