Na Večeri majstrov nechýbala ani plochá dráha

0
844

Ešte v sobotu 2. apríla sa v mestskom divadle v Púchove uskutočnil Večer majstrov Slovenskej motocyklovej federácie. Na pódiu medzi vyznamenanými nechýbali ani zástupcovia plochej dráhy. Akcia bola doprevádzaná kultúrnym programom a moderátorom Alexom Štefucom.

Večeru majstrov predchádzalo Generálne zhromaždenie SMF, v rámci ktorého sa delegáti všetkých motocyklových disciplín združených pod hlavičkou SMF z celého Slovenska a vedenie SMF, venovali nielen hodnoteniu uplynulej sezóny, ale aj plánov do nasledujúcej a voľbám do orgánov SMF. Prezidentom federácie sa na ďalšie obdobie stal opäť Peter Lazar.

Večer čakala pre delegátov a pozvaných hostí už voľnejšia akcia – Večer majstrov. Ten prebehol po dvojročnej prestávke. Aj majstri Slovenska jednotlivých disciplín boli vyhlasovaní za sezóny 2020 a 2021. Medzi ocenenými boli aj plochodrážnici. Josef Franc a Martin Vaculík sa síce ospravedlnili a druhý menovaný poslal aj videonahrávku s pozdravom, no Jakub Valkovič ako majster Slovenska juniorov za rok 2020 nechýbal. Tiež boli ocenení jubilanti Ing. Jozef Treščák (sa ospravedlnil z neúčasti), Roman Višváder (tiež ospravedlnený), Ján Daniel, Oľga Štefániková a Ing. Dušan Zliechovec. Minútou ticha bol uctený aj Miroslav Rybanský, ktorý zomrel v minulom roku.

Vyhlasovanie najlepších a jubilantov bolo sprevádzané kultúrnym programom, ktorý potom pokračoval až do neskorých nočných hodín pri občerstvení. Kamarátstva sa zase utužili, nové kontakty doladili a sezóny 2022 môže začať.

Zástupcovia plochej dráhy
Predchádzajúci článokPretekári z dvanástich krajín zavítajú do Žarnovice
Ďalší článokJakub Valkovič štartoval v Debrecene
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.