Jakub Valkovič štartoval v Debrecene

0
928

V maďarskom Debrecene sa na Veľký piatok jazdil Veľkonočný pohár. Organizátori pozvali na štart aj nášho Jakuba Valkoviča. Jakub, ktorý sa pripravuje na svoj debut v poľskej U24 Extralige, tak absolvoval prvé preteky sezóny.

Preteky v Debrecene už tradične mali približne dvojtisícovú návštevu fanúšikov, ktorí videli preteky jedného suveréna. Poliak Jakub Jamróg, ktorý momentálne reprezentuje farby Gdańska v 1.lige, nepoznal premožiteľa. Vyhral všetko čo sa dalo. Druhé miesto si vyjazdil Slovinec Nick Škorja, ktorý bol zase vo všetkých svojich jazdách druhý. Tretie miesto vo finálovej jazde si vybojoval Lotyš Oleg Michailovs.

Náš Jakub Valkovič nezačal preteky najlepšie. V úvodnej jazde prehral nielen s Jamrógom a Škorjom, ale aj s Nemkou Celinou Liebmann. V druhej jazde došiel do cieľa na druhom mieste za Slovincom Maticom Ivačičom a pred maďarským veteránom Norbertom Magosim. Talian Niccolo Percotti bol z jazdy vylúčený. Vo svojej tretej jazde si slovenský pretekár pripísal jeden bod, keď síce prehral s Adrianom Cyferom a Olegom Michailovsom, no poradil si s domácim Rolandom Kovácsom. Vo štvrtej jazde si Jakubov skalp opäť vyojovala Nemka Liebman, keď vyhrala pred Ukrajincom Vitalijom Lysakom. Jakub došiel do cieľa tretí a bodoval, keď do jazdy nenastúpil Percotti.

Potom už nasledovali umiestňovacie jazdy. Jakub štartoval v tej o 13 až 16 miesto. Na jej štart sa nakoniec postavil iba on a Magosi. Jazdu Jakub vyhral a obsadil tak konečné trináste miesto.

Ďalší štart náš reprezentant plánuje o desať dní, keď sa so svojim tímom Lublinom predstaví v premiére U24 Extraligy na dráhe v Gorzówe.

Výsledky:

 1. Jakub Jamróg, Poľsko
 2. Nick Škorja, Slovinsko
 3. Oleg Michailovs, Lotyšsko
 4. Ernest Koza, Posko
 5. Adrian Cyfer, Poľsko
 6. Nicolas Covatti, Taliansko
 7. Robert Chmiel, Poľsko
 8. Marko Levišin, Ukrajina
 9. Matic Ivačič, Slovinsko
 10. Vitalij Lysak, Ukrajina
 11. Celina Liebmann, Nemecko
 12. Roland Kovács, Maďarsko
 13. Jakub Valkovič, Slovensko
 14. Norbert Magosi, Maďarsko
 15. Brayden McGuinness, Austrália
 16. Niccolo Percotti, Taliansko
Predchádzajúci článokNa Večeri majstrov nechýbala ani plochá dráha
Ďalší článokPlochodrážne hviezdy uvidíme v Žarnovici už o necelé dva mesiace
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.