Nagyhalász musel byť skrátený

0
828

Nie neskracovala sa už beztak krátka dráha, ale preteky prvého kola MACEC Cup, ktoré tu boli organizované v nedeľu 24. apríla. Celý priebeh od nástupu bol síce v zrýchlenom tempe, no dážď aj tak zasiahol do pretekov a skrátil ich o jednu pätinu.

Nagyhalász privítal všetkých účastníkov upršaným počasím. To sa našťastie ešte v raňajších hodinách umúdrilo a okolo obeda dokonca slniečko osvietilo celý areál. Dráha s antukovým povrchom s miernym klopením neniesla takmer žiadne známky rozmočenia. A tak na rozdiel od predošlého dňa v Goričane, sa mohli účastníci v pohode rozbehnúť už na tréningu.

Pred pretekmi organizátor dráhu poriadne uvalcoval, tým síce zmenil jej vlastnosti, no pripravil sa tak na prípadný dážď. Cestu na štadión našla približne tisícka fanúšikov. Tí videli nástup jazdcov, po ktorom sa hneď rozbehli preteky.

Slovenské farby tu reprezentoval Patrik Búri. Štartoval s číslom jedna hneď v prvej jazde. Po štarte sa vysporiadal v prvej zákrute s Norbertom Magosim, ktorého ataky odrážal ešte ďalšie kolo. Potom začal na nášho pretekára útočiť mladý Poliak Piotr Pióro z Tarnówa. Ten si s Patrikom dvakrát vymenil pozíciu, no náš pretekár nakoniec prešiel cieľom o nejaký ten meter skôr. Zavládla dobrá nálada, veď išlo o prvé víťazstvo po ťažkom zranení v roku 2018. Vo svojej druhej jazde nemal Patrik taký dobrý štart. Dopredu išiel nezadržateľne Piotr Rolnicki, ďalší zo zverencov Staszeka Burzu v Tarnówe. Za ním sa do prvej zákruty dostali naraz Patrik Búri a Milen Manev. Bulhar bol z výjazdu o niečo rýchlejší. Na Paťa začal dorážať domáci Dennis Fazekas. Ten sa nakoniec v treťom kole dostal pred nášho pretekára a Paťo nebodoval. Vo svojej tretej jazde čakala na Patrika dvojica Ukrajincov Vitalij Lysak, Marko Levišin a Poliak Robert Chmiel. Dopredu išiel posledný menovaný. Za ním Lysak nasledovaný Patrikom. Čerstvo naliata dráha bola poriadne šmykľavá na čo doplatil Patrik snažiaci sa atakovať Lysaka. Pretočilo ho a nasledoval pád „cez hák“. To nebolo dobre. S otrasom mozgu a potlčeným ramenom musel Patrik odstúpiť z pretekov.

Tie išli ďalej v rýchlom tempe. Najlepšie si viedli Poliaci a Marko Levišin. Práve medzi nimi sa rozhodlo o stupňoch víťazov.

 1. Robert Chmiel, Poľsko 12
 2. Piotr Rolnicki, Poľsko 11
 3. Marko Levišin, Ukrajina 10
 4. Piotr Pióro, Poľsko 9
 5. Norbert Magosi, Maďarsko 8
 6. Dennis Fazekas, Maďarsko 8
 7. Vitalij Lysak, Ukrajina 8
 8. Bartosz Curzytek, Poľsko 5
 9. Andrei Popa, Rumunsko 5
 10. Jan Jeníček, Česká republika 4
 11. Milen Manev, Bulharsko 4
 12. Patrik Búri, Slovensko 3
 13. Bruno Belan, Česká republika 3
 14. Patryk Zieliński, Poľsko 2
 15. Jaroslav Petrák, Česká republika 2
 16. Márk Bárány, Maďarsko 2
 17. Richard Fuzesi, Maďarsko 0
Pred pretekmi v depe
Dráha po dažďoch
Patrik Búri a Krzysztof Cap
Na tréningu
V depe s Jardom Petrákom
Na nástupe s Norbim Magosim
Paťo v prvej jazde
Patrik pred Magosim a Piórom
Po štarte druhej jazdy bol Patrik chvíľu na druhej pozícii
V balíku…prvý Rolnicki, Manev, Patrik Búri a Fazekas
Predchádzajúci článokV Goričane ako na Grand Prix
Ďalší článokZačal predpredaj vstupeniek na Kvalifikáciu do Grand Prix
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.