Najbližšie dni to na žarnovickej plochej dráhe poriadne ožije

0
1500

Marec sa už láme do svojej druhej polovice a plochodrážni jazdci v zrýchlenom tempe vychádzajú na ovály. Dokonca vo Francúzsku a Taliansku sa už odjazdili aj prvé preteky. V Žarnovici to bude na plochej dráhe od štvrtku tiež poriadne žiť.

Žarnovica má dráhu pripravenú na tréningy ako jedna z prvých v Európe. Počasie komplikuje úpravu dráh v Poľsku a preto tamojšie kluby naplno využívajú na tréningy dráhy v talianskom Lonigu, chorvátskom Goričane, maďarskom Debrecene a slovinskom Kršku. Jednotlivci si dokonca zájdu aj do ďalekého Francúzska. Žarnovická plochá dráha je však oveľa bližšie.

Už vo štvrtok sa na našej dráhe roztočia tréningové kolá naplno. Podobne ako vlani, k nám prídu trénovať z nášho priateľského klubu z Lublina. Nepôjde však o prvý tím, ale mančaft U24, v ktorom je aj Jakub Valkovič. Tak štvrtok ako aj piatok bude jazdiť približne 14 pretekárov nielen z Poľska, ale aj Dánska, Švédska a Rakúska. Tréningy budú približne od 10.00 hod do 14.00 hod.

Cez víkend sem privedie svoj poľský tím zase Martin Vaculík. Gorzów v extraligovej zostave by mal trénovať v sobotu približne 10.00-13.00 hod. a 14.00-16.00 hod. V nedeľu by to mal byť jeden tréning okolo obeda.

Predchádzajúci článokPlochá dráha pútala pozornosť na výstave Motocykel
Ďalší článokKúpte si vstupenky na prvé preteky v predpredaji
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.