Plochá dráha pútala pozornosť na výstave Motocykel

0
1406

Týždeň po akcii v Ostrave, nechýbala plochá dráha zásluhou Speedway Clubu Žarnovica ani v bratislavskej Inchebe. Na výstave Motocykel, ktorú navštívili desaťtisíce fanúšikov dvojkolesových tátošov, ju bolo vidieť v stánku Slovenskej motocyklovej federácie.

Od piatku 10. marca do nedele 12. marca prebiehala na výstavisku Incheba v Bratislave najväčšia motocyklová akcia na Slovensku, výstava Motocykel. Chýbať tam samozrejme nemohla ani plochá dráha. V stánku SMF boli vystavené aj dve plochodrážne motorky, jeden veterán JAWA 500 DT na akých sa jazdilo pred 40 rokmi a GM zo súčasnosti. Nechýbalo ani poridne množstvo propagačných materiálov, plagátov, letákov, nálepiak, kalendárov a podobne. Na televíznej obrazovke bol púšťaný záznam z minuloročnej Kvalifikácie do GP zo Žarnovice, čo pomáhalo pri lepšej predstave tých, čo sa v stánku zastavili a členovia im vysvetľovali ako asi vyzerajú preteky na plochej dráhe.

V piatok boli v stánku prítomní Ing. Jakub Zliechovec, Ľuboš Šmondrk a Ing. Dušan Zliechovec, ktorí podávali informácie okoloidúcim. Na druhý deň ľudí v stánku pribudlo, keď ráno prišli dievčatá zo štartu (Radka Káčerová, Lili Lászlová a Nicol Šuleková), manželia Chmolovci, Anka Baniariová, Mgr. Martin Búri a ďalší. Oslovených bolo množstvo návštevníkov, rozdané stovky letákov a propagačných materiálov. Množstvo oslovených prisľúbilo účasť na pretekoch, no našli sa aj takí, z tých mladších, čo si to prídu na motorke aj vyskúšať. V stánku sme mali nielen fanúšikov zo Slovenska, či Čiech, ale aj priamo z Prelogu v Chorvátsku, kde bola plochá dráha pred tým, než bol postavený štadión v susednom Goričane. Ľudí zaujali nielen pekné dievčatá, ale aj technické údaje o plochodrážnej motorke a ďalšie zaujímavosti.

Deň predtým dopoludnia prebehla tlačová konferencia, kde vystúpil aj Martin Vaculík, ktorý sa tak opäť dostal do hlavných športových správ vo viacerých televíziách. Hlavná správa dňa bolo, že RTVS bude vysielať celý seriál Grand Prix v priamom prenose.

Predchádzajúci článokPlochá dráha v televízii
Ďalší článokNajbližšie dni to na žarnovickej plochej dráhe poriadne ožije
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.