Nasadenie našich reprezentantov v majstrovstvách sveta a Európy

0
345

Zverejnením nasadenia federácií do Speedway of Nations sa uzavrel celý tento proces vo svetových a európskych súťažiach. Dnes už vieme kompletné nasadenie slovenských pretekárov v najvýznamnejších súťažiach. Rast miest v týchto šampionátoch je len prirodzeným odrazom rastu slovenskej plochodrážnej základne.

Žarnovicu,či Slovensko budú reprezentovať naši plochodrážnici prakticky po celom plochodrážnom svete. Najsledovanejším bude určite štart Martina Vaculíka v Grand Prix. No za zmienku stoja aj štarty odchovancov Speedway Clubu Žarnovica v ďalších pretekoch MS, či ME.

Grand Prix

V rámci seriálu Grand Prix bude štartovať už spomínaný Martin Vaculík. Fanúšikovia mu môžu držať palce počas GP: Warszawa (12.5.), Praha (26.5.), Horsens (30.6.), Hallstavik (7.7.), Cardiff (21.7.), Malilla (11.8.), Gorzów (25.8.), Krško (8.9.), Teterow (22.9.), Toruń (6.10.)

Kvalifikácia do Grand Prix 2019

V Kvalifikácii do GP pre nasledujúci ročník má Slovensko dve miesta v žarnovickom kvalifikačnom kole 19.5. Ako organizátor má taktiež ďalšie dve miesta na pozícii náhradníkov. Za súperov budú mať dvoch Čechov, Slovincov, Poliakov a Rusov a po jednom pretekárovi z USA, Dánska, Chorvátska, Lotyšska, Maďarska a Švédska. Postupujú iba najlepší traja priamo do pretekov Challenge v nemeckom Landshute 28.7.

MS juniorov

V majstrovstvách sveta juniorov bude reprezentovať slovenské farby jeden pretekár. V českom Liberci 15. júna bude mať za súperov dvoch Čechov, Poliakov a Francúzov a po jednom pretekárovi z Veľkej Británie, Rakúska, Slovinska, Argentíny, Nemecka, Dánska, Talianska, Fínska a Švédska. Postúpiť môže iba štvorica najlepších a to priamo do finálovej série.

Speedway of Nations

V novej tímovej súťaži má Slovensko miesto 2. júna v nemeckom Teterowe. Zo semifinálového kola postupuje do finálovej Wroclawi trojica najlepších. Za súperov budú mať naši pretekári reprezentácie z Nemecka, Dánska, USA, Lotyšska, Slovinska a Ruska.

ME jednotlivcov

V ME jednotlivcov bude mať Slovensko zastúpenie v troch pretekároch v dvoch semifinálových kolách. Do ďalekého Balakova v Rusku pocestuje na 26. apríla dvojica našich reprezentantov. Za súperov budú mať dvoch Čechov, Lotyšov, Poliakov, Rusov, Fínov a po jednom pretekárovi z Bulharska, Nemecka, Holandska a Maďarska. O dva dni na to sa pôjde ďalšie semifinále, tentoraz v Pardubiciach, kde má SMF jedno miesto. Náš reprezentant bude mať za súperov dvoch Čechov, Britov, Nemcov, Poliakov, Nórov, Dánov a Francúzov a jedného pretekára z Fínska. Postúpiť do pretekov môžu zakaždým iba traja najlepší z jednotlivých semifinálových kôl.

ME juniorov

V majstrovstvách Európy juniorov dostala SMF dve miesta, pričom obe sú na 19. mája v ukrajinskom Rivne. Tu budú naši reprezentanti súperiť s tromi Poliakmi, dvomi Urajincami, Nemcami, Lotyšmi a Slovincami a po jednom pretekárovi z Čiech, Rumunska a Maďarska. Postúpi pätica najlepších do finále.

ME dvojíc

Už tradične sa jedno zo semifinálových kôl tohto šampionátu jazdí v Maďarsku a tradične sem dostala nasadenie aj naša federácia. 30. júna v Debrecene bude naša dvojica súperiť s dvojicami z Nemecka, Ukrajiny, Lotyšska, Maďarska, Nórska a Fínska. Postúpiť môžu iba dve najlepšie dvojice do finále v dánskom Brovste 1. septembra.

Európsky pohár do 19 rokov

Vlani bola táto novovzniknutá súťaž pre naše farby celkom úspešná, keď Jakub Valkovič skončil na peknom ôsmom mieste. Pre rok 2018 bude mať Európsky pohár do 19 rokov dve semifinálové kolá, ktoré sa odjazdia v ten istý deň 5. júla v Pardubiciach. Slovensko dostalo jedno miesto v druhých – večerných pretekoch. Náš pretekár sa bude snažiť dostať medzi osmičku postupujúcich, ktorí budú bojovať 11. augusta vo fínskom Varkause o titul. Za súperov bude mať dvoch reprezentantov z Poľska a po jednom z Čiech, Veľkej Británie, Slovinska, Nemecka, Dánska, Francúzska, Ukrajiny, Holandska, Lotyšska, Ruska, Nórska, Fínska a Švédska.

Európsky pohár dvojíc do 19 rokov

Tento rok si prejde debutom nová súťaž, ktorej história sa začne písať práve v Žarnovici. Tu začne a zároveň aj vyvrcholí jedinými pretekmi. O to silnejšie nasadenie sem FIM Europe urobila. Okrem slovenskej dvojice uvidia diváci v sobotu 7. júla na štarte Dánov, Švédov, Poliakov, Čechov, Lotyšov a Nemecov.

 

Predchádzajúci článokSlovenská plochá dráha sa vracia do svetovej tímovej súťaže!
Ďalší článokPrvé žarnovické preteky už o mesiac
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.