Naši plochodrážnici skončili v druhej polovici výsledkovej listiny

0
394

Dnes odštartoval prvým kolom maďarský šampionát jednotlivcov v Nagyhalásze. Na antukovej dráhe minimálnych rozmerov, kde sa prakticky ani nejazdí rovinka, sa predstavila aj trojica žarnovických pretekárov. V pestrej konkurencii sedemnástich jazdcov zo siedmich krajín obsadili miesta v druhej polovici štartovnej listiny.

Maďarská federácia pri hľadaní účastníkov plochodrážneho šampionátu jednotlivcov, ktorý sa pôvodne mal skladať zo štyroch kôl, no po odstúpení z organizácie druhého kola 1. mája v Debrecene tamojšími organizátormi, ostali tri kolá, dala do podmienky, že pretekári sa zúčastnia všetkých kôl. Zo žarnovických pretekárov na to kývli Michal Tomka, Ján Mihálik a David Pacalaj. Celá trojica teda dnes cestovala do Nagyhalászu, kde sa úderom 14.30 hodiny začali odohrávať boje o body do maďarského šampionátu.

„Nedarilo sa mi,“ začal telefonát krátko pred štartom finálovej jazdy pretekov David Pacalaj, ktorý sa len zasmial pri otázke, či už zoskočil zo stupňov víťazov. „To by bolo super. Bohužiaľ prišiel som o prvé dve jazdy kvôli ťahajúcej spojke. Dvakrát som nabehol do pásky a vylúčili ma. Odjazdil som iba tri jazdy. V nich som dal dokopy šesť bodov, čo nebolo také zlé. Škoda, myslím, že na semifinále som určite mal. Po prvých dvoch jazdách sme vymenili motorku, no ani rezervná nebola dobrá. Musíme s tým niečo urobiť. Ale nevadí, ide sa ďalej,“ zhrnul svoje pôsobenie. „Mišo bol na tom o niečo lepšie, mal tuším sedem bodov a Janči jeden,“ spomenul svojich klubových a reprezentačných kolegov David. Zaujímavosťou je určite, že spoločne s Rolandom Kovácsom dokázal poraziť Josefa Franca už len Michal Tomka.

Preteky sa stali korisťou Čecha Josefa Franca, ktorý tak po víťazstve v pražských pretekoch UNITOP ukazuje dobrú formu od úvodu sezóny, čo môže tešiť žarnovických fanúšikov, keďže „Pepa“ potvrdil svoju účasť aj v slovenskom šampionáte 28. apríla. To isté platí o ruskom talente Jevgenijovi Sajdulinovi, ktorý skončil druhý a tiež bude štartovať v Žarnovici. A do tretice, nakoniec aj tretí Staszek Burza, ktorý mal mať pôvodne 28. apríla klubové povinnosti v Poľsku, príde do Žarnovice a ako aj štvrtý v poradí Andrij Kobrin. Zaujímavosťou bol štart Argentínčana Facunda Albina, ktorý ako majiteľ aj španielskeho občianstva, jazdí v tejto sezóne so španielskou licenciou.

Paradoxom je, že vlaňajší majster Maďarska Norbert Magosi nedostal pozvanie na preteky po nedorozumeniach s Maďarskou federáciou (a tak zostal iba na plagátoch pozývajúcich na spomínané preteky) a takisto na štarte chýbal aj Roland Benko.

Poradie:

1. Josef Franc, Česká republika 13 + 1. vo finále

2. Jevgenij Sajdulin, Rusko 13 + 2. vo finále

3. Stanislaw Burza, Poľsko 10 + 3. vo finále

4. Andrij Kobrin, Ukrajina 11 + 4. vo finále  (maďarská licencia)

5. Petr Chlupáč, Česká republika 10 + 3. v semifinále

6. Roland Kovács, Maďarsko 10 + nedokončil semifinále

7. Marko Levišin, Ukrajina 9

8. Stanislav Mielničuk, Ukrajina 9

9. Facundo Albin, Argentína 8  (španielska licencia)

10. Michal Tomka, Slovensko 7

11. David Pacalaj, Slovensko 6

12. Andrij Rozaljuk, Ukrajina 4

13. Milen Manev, Bulharsko 4  (maďarská licencia)

14. Márk Báráni, Maďarsko 2

15. Dennis Fazekas, Maďarsko 2

16. Syabolcs Uveges, Maďarsko 1

17. Ján Mihálik, Slovensko 1

Na minidráhe v Nagyhalász sa rovno jazdí iba krátko po štarte

Predchádzajúci článokŠtartovná listina na prvé žarnovické preteky sezóny je takmer hotová
Ďalší článokV Kopřivnici sme skončili opäť tretí
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.