Nedeľná Extraliga s Martinom Vaculíkom, Matejom Žagarom, Václavom Milíkom a ďalšími hviezdami!!!

0
580

Plochodrážny víkend vyvrcholí už teraz v nedeľu československou Extraligou. Všetkým tímom ide o veľa. Žarnovica bojuje o historický titul. Vedúca pozícia nášho tímu je obrovským prekvapením sezóny. Do konca súťaže sú ešte tri kolá, pričom už teraz v nedeľu máme šancu zvýšiť svoj náskok a urobiť rázny krok k titulu. Pomôcť majú najmä pretekár Grand Prix Martin Vaculík, či dánska hviezda Anders Thomsen. Proti nim sa však postavia také esá ako Matej Žagar, či Václav Milík.

Preteky, ktoré svojim kvalitným obsadením nezaostávajú za Kvalifikáciou do GP, môžu vidieť žarnovickí fanúšikovia vďaka účasti SC Žarnovica v Extralige. Každý tím prichádza maximálne nazbrojený. Preto je trochu pritiahnuté za vlasy konanie klubu z Prahy, ktorý uvoľnil svoju hviezdu Josefa Franca na voľné preteky na dlhej plochej dráhe vo Francúzsku a namiesto neho stiahol Zdeňka Holuba z hosťovania v našom tíme. Podľa doterajších výsledkov sa tak sami oslabili a oslabili aj náš tím, ktorý prišiel o solídne bodujúceho pretekára. Okrem Holuba bude mať Praha k dispozícii ešte supertalentovaný juniorský duet Jan Kvěch a Petr Chlupáč, pričom v prípade toho prvého netreba zabúdať, že je jediným pretekárom, ktorý dokázal poraziť Maťa Vaculíka v tohtoročnej Extralige. Zostavu ďalej tvoria Ondřej Smetana a Michal Škurla.

Ostatné tímy však nasadzujú to najlepšie čo majú. Slaný ide tradične s Eduardom Krčmářom, Jakubom Jamrógom, Zdeňkom Simotom a teraz aj s juniorom Pavlom Dobiášom.

Pardubice, ktorú okupujú posledné miesto, chcú urobiť maximum, aby sa odrazili od dna. Preto angažovali k Václavovi Milíkovi hviezdu prvej veľkosti, jazdca z Grand Prix Mateja Žagara. Okrem nich budú mať k dispozícii Martina Gavendu a juniorov Patrika Mikela a Daniela Šilhána.

Žarnovický celok nastúpi s hviezdami Martinom Vaculíkom a Andersom Thomsenom. Okrem nich sa budú body očakávať aj od juniora Jakuba Valkoviča. Trojicu doplní minuloročný majster Čiech juniorov Filip Hájek. Namiesto stiahnutého Zdeňka Holuba nastúpi Jan Macek z Kopřivnice, ktorý je síce vekom mladý, no v posledných mesiacoch zaznamenáva veľký vzostup, keď pravidelne jazdí ako člen českej juniorskej reprezentácie aj s profesionálmi.

Česká extraliga prináša zaujímavé súboje.
Predchádzajúci článokAnders Thomsen sa teší na nedeľnú Extraligu
Ďalší článokPretekári SC Žarnovica mávali domácim fanúšikom z druhého stupienka
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.