O Pohár priateľstva zabojuje sedem dvojíc

0
2652

Už len niečo vyše týždňa nás delí od ďalších pretekov na žarnovickej plochej dráhe. Speedway Club Žarnovica pripravuje na sobotu 20. augusta Pohár priateľstva, v rámci ktorého si zmeria sily sedem dvojíc.

Pohár priateľstva, ktorý vznikol na popud Speedway Clubu Žarnovica a v spolupráci s ukrajinským klubom z Rivne v roku 2016, sa vždy jazdil ako preteky tímov z krajín, ktoré mali medzi sebou užšiu spoluprácu. Prežil dokonca aj „kovidové“ obdobie. No pred sezónou 2022 prišla rana z východu, agresia Ruska voči Ukrajine dostala do neistoty nielen svet plochej dráhy, ale celú spoločnosť. Našťastie sa však postupom času našiel spôsob ako zachovať tradíciu organizovania Pohára priateľstva a žarnovickí fanúšikovia budú svedkami jeho pokračovania. Zmenou je, že sa pôjde systémom dvojíc, nakoľko práve ukrajinský klub z Rivne nemá možnosť zložiť čo len štvorčlenný tím.

Pred sezónou bola dohodnutá práve spolupráca Žarnovica – Rivne – Praha, k pretekom dvojíc sa však pridali aj ďalšie kluby z iných krajín. A tak uvidíme v Žarnovici sedem dvojíc zo štyroch krajín.

Domáce farby budú reprezentovať dve dvojice, respektíve jedna z nich doplnená o tretieho pretekára na pozícii náhradníka. Prvou pod označením Žarnovica 1. bude Jakub Valkovič a jeho oddielový kolega z poľského Lublina Mateusz Tudziez, pri ktorého výbere mal voľnú ruku náš reprezentant. Po Žarnovicou 2. bude trojica Rastislav Cíferský, Juraj Šuška a navrátilec Adam Čarada.

Z Čiech do Žarnovice pricestujú taktiež dve dvojice. Prahu bude reprezentovať nádejné juniorské duo Jaroslav Vaníček a Matouš Kameník. Z Pardubíc to bude skúsený Jaroslav Petrák a mladučký Jan Jeníček.

Nad štadiónom zaveje aj Poľská zástava. Bude to vďaka zverencom Stanislawa Burzu z Tarnówa Piotr Świercz a Mateusz Gzyl.

Za ukrajinské Rivne sa predstaví dvojica mladíkov Michailo Tymošuk a Nazar Parnicky.

No a prvýkrát sa v Pohári priateľstva predstavia aj Taliani. Obaja mali štartovať aj na dažďom prekazených Medzinárodných majstrovstvách Slovenska. Sú to Niccolo Percotti a Andrea Battaglia.

V pretekoch sa stretne každá dvojica s každou a na základe bodových ziskov zo všetkých jázd potom obsadia konečné poradie.

Brány štadióna sa pre fanúšikov otvoria od 10.00 hodiny, kedy si bude možné kúpiť vstupenky. Vstupné je nasledovné:

7 eur dospelí – celý areál (tribúny aj státie)

5 eur mládež od 10 do 18 rokov

3 eurá dôchodcovia

bezplatne – ZŤP, bývalí plochodrážnici a deti do 10 rokov

Preteky sa začínajú úderom 15.00 hod. Fanúšikovia si môžu na štadióne kúpiť aj rôzne plochodrážne suveníry. 

Predchádzajúci článokSpeedway Academy sa stále rozrastá
Ďalší článokPohár priateľstva ostal po rokoch v Žarnovici
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.