O slovenský titul zabojuje aj Američan

0
771

Na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska sme mali za posledné roky možnosť vidieť množstvo pretekárov aj z ďalekých krajín. Veď nakoniec slovenský titul získal Austrálčan Rohan Tungate a snažili sa oň aj Argentínčania, či Novozélanďania. O necelý mesiac tu pri tejto príležitosti zaveje aj americká vlajka.

Luke Becker je jedným z hlavných predstaviteľov súčasnej americkej plochej dráhy. Od jeho plochodrážnych začiatkov sa mu venoval svetový multišampión Greg Hancock, ktorý v ňom videl jeden z najväčších talentov, čo potvrdil viacerými titulmi tak v juniorskej ako aj seniorskej kategórii v USA. Takisto bol členom reprezentácie USA v SoN a s vysokou pravdepodobnosťou bude aj členom amerického tímu v tohtoročnom SWC.

Jeho kvality sme mohli vidieť aj v minulej sezóne v Žarnovici, keď sa prvýkrát predstavil na našej dráhe a hneď patril medzi horúcich adeptov na postup v kvalitne obsadenej Kvalifikácii do Grand Prix. Nakoniec sa musel uspokojiť so šiestym, nepostupovým miestom, keď získal 10 bodov. Aj napriek tomu však zanechal dobrý dojem.

Luke Becker sa v tejto sezóne predstaví aj v Poľsku, kde bude pomáhať Zielonej Góre v návrate do Extraligy. 2. apríla bude v Žarnovici určite jedným z vážnych súperov pre našu plochodrážnu jednotku Martina Vaculíka.

Predchádzajúci článokV Žarnovici sa trénovalo aj besedovalo
Ďalší článokŽarnovická plochá dráha zavítala do Ostravy
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.