V Žarnovici sa trénovalo aj besedovalo

0
333

V utorok ožil žarnovický plochodrážny ovál tradičným ruchom. Na ovále sa preháňala dvojica domácich pretekárov. Pozrieť sa na nich prišli aj deti zo školy, kam viedli potom kroky nášho historicky najúspešnejšieho plochodrážnika na besedu.

Trochu netradične v utorok a ešte aj v dopoludňajších hodinách si to na žarnovickú dráhu namieril najprv Martin Vaculík a vzápätí aj Jakub Valkovič. Pokým prvý menovaný trénoval už druhýkrát, Jakub si to vyskúšal na motorke prvýkrát v začínajúcej sezóne.

Na tréning sa prišli pozrieť aj piataci a šiestaci z cirkevnej základnej školy v Žarnovici. Vidieť Maťa Vaculíka ako sa pripravuje na jazdu, popritom deťom vysvetľuje čo je na čo a ako sa používa, nie je každodenná rutina.

Po tréningu sa Maťo presunul do školy, kde na neho zase čakali ostatné ročníky. Spolu s trénerom Jánom Danielom oboznámili deti o všetkom možnom čo patrí k plochej dráhe. Tam smerovali aj otázky detí, ktoré hojne využili možnosť spýtať sa na niečo. Deti si mohli poriadne pozrieť nielen plochodrážnu motorku, ale aj obrovský pohár, ktorý Maťo vyhral v poslednej Grand Prix v Toruni. Na záver sa losovalo a niektorí si domov odniesli plochodrážne tričko, či kľúčenku. Potom nasledovala autogramiáda, kde všetci dostali nálepky Maťa Vaculíka a podpisové karty. Mnohí využili aj možnosť na spoločnú fotku.

Opäť sa potvrdilo, že Žarnovica plochou dráhou žije.

V besedách na školách s Martinom Vaculíkom sa bude pokračovať aj v ďalších týždňoch, či mesiacoch. V apríli by mal zavítať aj do materskej školy v Žarnovici.

Predchádzajúci článokO slovenský titul zabojujú aj pretekári zo Švédska
Ďalší článokO slovenský titul zabojuje aj Američan
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.