O slovenský titul zabojuje ďalší účastník SGP 2024

0
904

Už len dva týždne nás delia od prvých žarnovických pretekov sezóny 2024. Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v jarnom termíne lákajú pretekárov a je si z čoho vyberať. Samozrejme všetko v rámci finančných možností klubu.

Camp 3P Logistics, ktorý prebehol na žarnovickej plochej dráhe začiatkom týždňa, priviedol k nám niekoľko kvalitných pretekárov. Klub to samozrejme využil na rozhovory s nimi o možnom štarte v Medzinárodných majstrovstvách Slovenska a tak môžeme informovať, že 7. apríla by sme mali vidieť v Žarnovici na štarte aj účastníka SGP 2024 Jana Kvěcha, ktorý vždy patrí medzi horúcich favoritov žarnovických pretekov a ako sa sám vyjadril, vždy rád príde do Žarnovice aj keď má momentálne v najbližších týždňoch preplnený kalendár. Okrem neho z účastníkov spomínaného kempu prídu aj Dáni Claus Vissing známy z dlhoročného pôsobenia na Britských ostrovoch a junior Rune Thorst, momentálne pretekár Zielonej Góry.

Okrem neho sa podarilo dohodnúť aj štart v Žarnovici už známeho Fína Niklasa Sayria, či Švéda jazdiaceho okrem iných aj v Lubline Jonathana Grahna, ktorý sa stal v roku 2020 piatym najlepším juniorom Európy a v súčasnosti je zaradený do švédskej seniorskej reprezentácie pre preteky majstrovstiev sveta a Európy. Potvrdený je aj štart postavou maličkého, ale bojovnosťou veľkého Taliana Mattea Boncinelliho, ktorý úspešne jazdí tak plochú dráhu ako aj flattrack, v ktorom patrí medzi najlepších na svete.

Z Poľska potvrdil svoj štart v Žarnovici dobre známy Adrian Gala. Rakúsko bude reprezentovať Sebastian Kossler, ktorý skončil tretí pri minuloročnej Zlatej prilbe SNP. O titul majstra Slovenska sa bude snažiť aj víťaz Zlatej prilby SNP z roku 2022 Poliak Robert Chmiel, ktorý v tom istom roku vyhral aj žarnovické preteky MACEC Cup. Farby Nemecka bude reprezentovať tretí najlepší pretekár Majstrovstiev Nemecka z minulého roku Marius Hillebrand.

Rokovania z ďalšími pretekármi samozrejme stále prebiehajú. Ale už teraz má štartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska zaujímavé zloženie.

Vstupenky na preteky si môžete kúpiť už teraz: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/medzinarodne-majstrovstva-slovenska-2024-2024-04-07/

Predchádzajúci článokMajstri sveta zavítali do Žarnovice
Ďalší článokŠtartovná listina Medzinárodných majstrovstiev Slovenska
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.