Majstri sveta zavítali do Žarnovice

0
347

V pondelok a utorok 18. a 19. marca patrila žarnovická plochá dráha opäť kvalitným pretekárom zo zahraničia. Tentoraz okrem iných tu boli aj niekoľkonásobní majstri sveta. Bohužiaľ na dráhe sa nakoniec neukázal Martin Vaculík.

3PL Test Camp, tak sa volala akcia pod patronátom dánskeho sponzora Paw Kristensena a jeho spoločnosti 3p logistics, ktorá sa uskutočnila v Žarnovici. Pôvodne plánovaná akcia na tri dni bola na poslednú chvíľu skrátená na dva dni, keď väčšina jej účastníkov sa mala zo Žarnovice presunúť do Poľska, kde boli na stredu 20. marca naplánované celodňové blokády vyše 500 úsekov hlavných cestných ťahov domácimi poľnohospodármi. Nič to však neubralo na skutočnosti, že Žarnovica zažila dva dni tréningov kvalitných jazdcov. Bohužiaľ chýbal Martin Vaculík, ktorý sa síce objavil v depe medzi ostatnými jazdcami, no kvôli chorobe z predošlých dní, nejazdil na dráhe. Za to však v utorok lákal davy ľudí na štadión, trojnásobný svetový šampión a jeden z najtvrdšie jazdiacich pretekárov, Dán Nicki Pedersen. V roli mentora a radcu pre Američana Luke Beckera sa objavil v Žarnovici aj štvornásobný majster sveta Greg Hancock, ktorý síce kombinézu zavesil na klinec len nedávno, no fanúšikovia na tohto charizmatického jazdca len tak nezabudnú….a ani na jeho wrestlingový útok práve na Nicki Pedersena počas švédskej ligy v roku 2015, ktorý si v podstate zapríčinil dánsky pretekár svojim správaním počas spoločnej jazdy.

Okrem týchto najväčších hviezd si jediný slovenský plochodrážny ovál vyskúšal aj Čech Jan Kvěch, ktorý bude v sezóne 2024 účastník Speedway Grand Prix, či dánski pretekári ako Rasmus Jensen, Rene Bach, Nikolai Klindt a ďalší.

Pre slovenských fanúšikov je dobrou správou, že Paw Kristensen chce s domácim Speedway Clubom Žarnovica pokračovať v spolupráci v rôznej forme aj naďalej. Kvalitní jazdci z jeho tímu sa tak môžu objavovať počas sezóny 2024 objavovať aj na žarnovických pretekoch.

Predchádzajúci článokDo Žarnovice príde trénovať trojnásobný majster sveta
Ďalší článokO slovenský titul zabojuje ďalší účastník SGP 2024
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.