Pardubice znamenali pre naše farby sklamanie

0
380

V stredu štartovala naša dvojica Jakub Valkovič a David Pacalaj v Pardubiciach, kde reprezentovali farby Speedway Clubu Žarnovica v Majstrovstvách ČR juniorských družstiev. Aj napriek nádejám na medailové umiestnenie, realita ukázala, že naša dvojica sa stupňom víťazov od začiatku vzďaľovala. Na pardubickej dráhe sa predstavil aj mladý Juraj Šuška v MČR 250 ccm.

Sezóna 2020 má pre žarnovických juniorov zvláštny priebeh. Ich výkony sú nestabilné a s pribúdajúcimi pretekmi nerastú. O tom sa presvedčili Jakub Valkovič a David Pacalaj včera v Pardubiciach. Obaja tvorili jednu z najskúsenejších dvojíc na štarte. No už prvé jazdy prehrané s Kopřivnicou a Pardubicami v pomere 1:5 ukázali, že stupne víťazov vôbec nemusia byť. K trochu lepším výkonom sa v ďalšej časti pretekov vypäl David. No ani to nebolo to, čo sa od neho očakávalo. Výhra 4:2 nad Plzňou nebola úplnou náplasťou a víťazstvo 5:1 nad pražskými začiatočníkmi bolo skôr povinnosťou. V posledných dvoch jazdách nedošiel do cieľa vždy jeden z našich. So Slaným to bol pre poruchu David a v poslednej jazde s víťaznou Prahou ostal stáť Jakub, keď dostal poriadnu cejchu aj pod okuliare a očami plnými materiálu nevidel nič. Potešiteľným môže byť akurát fakt, že práve v poslednej jazde si David pripísal skalp Petra Chlupáča, ktorý znamenal, že naši neskončili predposlední. Útechou môže byť fakt, že pardubická dráha bola tentoraz riadne náročná a preverila schopnosti všetkých jazdcov. No zároveň to hovorí o tom, že našim juniorom náročnejšie dráhy nesedia o čom sme sa mohli presvedčiť aj na posledných žarnovických pretekoch. Ostáva dúfať, že chlapci pristúpia aj k snahe o nápravu svojich výsledkov v sezóne.

„Chcem sa ospravedlniť za svoj výkon v prvých dvoch jazdách,“ začal telefonát po troch jazdách z depa David Pacalaj. „Bolo to hrozné. Ja som mal problém vôbec zahnúť. Mal som problém sám so svojou motorkou. Štve ma to, lebo sme mali šancu predbehnúť súperov. Oni robili toľko chýb a my sme to nedokázali využiť. V tretej jazde to už bolo lepšie, našli sme nastavenia a išlo to. Dúfam, že do konca to už bude dobré,“ zakončil David rozhovor predtým než vyhral aj ďalšiu jazdu.

„Nemohli sme nájsť správne nastavenia. Ja som išiel do Pardubíc s tým, že pri posledných pretekoch sme to dopasovali a bol som spokojný. No Keď sme sem teraz prišli, dráha bola úplne hlboká a iná,“ okomentoval pardubické preteky Jakub Valkovič.

V MČR do 250 ccm sa predstavil v Pardubiciach aj Juraj Šuška. Mladý junior zbierajúci skúsenosti obsadil ôsme miesto.

Výsledky:

  1. Ak Markéta Praha 1 – 27 (Jan Kvěch 10, Daniel Klíma 9, Petr Chlupáč 8)
  2. ZP Pardubice – 21 (Lukas Fienhage 15, Daniel Šilhán 6)
  3. Walbo Kopřivnice – 20 (Bartlomiej Kowalski 14, Jan Macek 6)
  4. AK Slaný – 19 (Ricards Ansviesulis 15, Vojtech Zamazal 4)
  5. SC Žarnovica – 15 (David Pacalaj 10, Jakub Valkovič 5)
  6. PK Plzeň – 14 (Václav Kvěch 12, Jakub Exler 2)
  7. AK Markéta Praha 2 – 10 (Pavel Kuchař 8, Michal Baštecký 2)
Predchádzajúci článokCez víkend začína Grand Prix aj s Martinom Vaculíkom
Ďalší článokNaši juniori štartovali medzi elitou a nestratili sa
mm
Predseda Speedway Clubu, dlhodobý autor článkov zo sveta plochej dráhy.